Email kurz I ťing (Yi Jing)

Akademie Černé želvy Vám přináší jedinečný ucelený kurz práce s jedním z nejmystičtějších věšteckých orákul (věštebné knihy) lidské historie, známého jako Kniha Proměn, nebo také jako Čouské Proměny častěji však jako Yi Jing (I-ťing).
Toto orákulum je mnohým známé, ale málo kdo měl to štěstí proniknout k jeho jádru. Pro mnoho lidí zůstala kniha nesrozumitelná a při pročítání jejích Hexagramů si nejsou jisti, jak s ní správně pracovat, jak jí porozumět a využít její potenciál pro odpovědi na praktické otázky života.
Díky její záhadnosti a malé srozumitelnosti nebylo možné, aby s knihou pracovaly systémy Xuan Kong - Letící Hvězdy tradičního Feng Shui nebo systém Čtyř pilířů tradiční čínské astrologie. A těm, kteří se s knihou chtěli radit o otázkách osudu zůstala mnohdy zavřena úplně.
Akademie Černé Želvy a její hlavní lektor a odborný garant výuky Jaroslav Vydržel vám tímto kurzem dávají do rukou klíč, kterým otevřete Knihu Proměn do té míry, že s vámi začne mluvit jako živé poselství jako genetický kód společnosti a vy budete moci v němém úžasu sledovat obrazce Hexagramů a jejich proměn.

Pro koho je určen?


Tento kurz je určen jak pro úplné začátečníky, tak pro ty, kteří již s orákulem Knihy Proměn mají nějaké zkušenosti.

Co se naučíte?


V kurzu se zaměříme na cestu od základních stavebních kamenů orákula (Trigramy) přes všech 64 Hexagramů k aplikacím a praktickému použití.

Jak bude výuka probíhat?

  • Nejdříve probereme jednotlivé Trigramy. Spolu s tím se budeme věnovat diagramům raných (HeTu) a pozdějších (LuoShu) nebes.
  • Každý týden dostanete jednu kartu s jedním Hexagramem, kde bude jeho popis a komentář.
  • K popisu a komentáři bude použito jak textů Richarda Wilhelma a Oldřicha Krále, tak také M. Vinogradova, ale hlavně u nás doposud nepublikovaných textů Xuan Kong technik, které se opírají o prastaré texty. Půjde například o Tajemství Xuan Kong, Ódu na Letící Hvězdu, Ódu na mystiku, Purpurovo-bílý svitek a další.
  • Každý měsíc dostanete další texty, které budou rozebírat jednotlivé aspekty Knihy Proměn, pozadí a práci s Hexagramy. U těchto textů budou pro vás připraveny i úkoly s otázkami, abyste si mohli vyzkoušet, jak chápete a rozumíte tématu.

Jak dlouho bude kurz trvat a jaká bude časová dotace?


8 Trigramů a 64 Hexagramů je určujících pro trvání celého kurzu. Tedy celkem 72 týdnů, což je při cca 4 týdnech na měsíc cca 18 měsíců.
Počátek kurzu: 15. dubna 2020
Administrace kurzu bude probíhat na platformě Google Učebna, pro kterou je potřeba mít zřízen osobní Gmail, popřípadě být do služby Google přihlášen jiným svým emailem.
Během kurzu, tedy roku a půl (12 + 6 měsíců), se skupina studentů bude mít možnost 3x sejít na jednodenních workshopech. Tyto workshopy budou probíhat o víkendech od 10 – 16 hodin v Praze a přesný termín a místo bude studentům včas upřesněn.

I. Workshop (podzim 2020)
– teoretické a praktické aspekty čínské metafyziky, kde probereme základy kosmologie, teorie yinu a yangu, pěti prvků a další potřebné informace

II. Workshop (jaro 2021)

– kompletní metodologie He Luo Li Shu (tedy Yi Jing a čínská astrologie), kde se naučíte vypočítat osobní hexagramy z data narození, podle pravidel čínské astrologie

III. Workshop (jaro 2021)

– Sekvence Krále Wena a Sekvence Shao Junga aneb jak generovat hexagram a prakticky věštit. Probereme techniky stébel, mincí a metodu švestkových květů, kde se naopak mince, ani stébla nepoužívají

Propozice kurzu:


Počátek kurzu bude  15 dubna 2020
Administrace kurzu bude probíhat na platformě Google učebna, pro kterou je potřeba mít zřízen osobní gmail, popřípadě být do služby Google přihlášen jiným svým emailem.
Cena Kurzu je 250 kč za týden a je možné ji platit v celku (18000kč), nebo po částech (3000,-kč/3měsíce).
Při platbě najednou poskytujeme zvýhodněnou cenu 16.800 kč
Postupná platba je možná po individuální dohodě, kde si nastavíme frekvenci jednotlivých plateb.

PŘIHLÁŠKA