VÝUKA TRADIČNÍHO FENG SHUI

Aktuální semináře FENG SHUI


Teorie a praxe Ba Zhai (8 domů)

PRAHA -  23 a 24 duben 2022  

Metoda osmi domů (BaZhai) patří dnes k základním technikám Feng shui, které primárně nepracují s časovými cykly. Mezi lidmi je známa prostřednictvím jejího aspektu Ming Gua, který rozděluje 8 základních směrů na příznivé a nepříznivé. Nicméně samotná technika je mnohem obsáhlejší a já vás s jejími základy a jejími aplikacemi seznámím na semináři, kde probereme nejen klasických 8 domů, ale i 24 vzorců pro vchody a pro vstupy. Podíváme se jak pracovat s osmi Toulavými Hvězdami, NaJin elementy a aplikacemi Si Xiangu.

Seminář je určen pro vážné zájemce o tradiční feng shui z řad laické i odborné veřejnosti.

Teorie a praxe XKPWS (Purpurovo-bílý svitek)

PRAHA - 18 a 19 červen 2022

Metoda Purpurovo-bílého svitku (XKPWS) patří do kategorie San Yuan. Tato metodika je podobná principům Letící Hvězdy, ale je o poznání jednoduší. Pracuje s principy BaZHai, ale v cyklech času jde dál. Pomocé této metody se naučíte klasifikovat vnitřní paláce, což skvěle doplní chápaní směru BaZhai. Nepotřebujete však komplikované znalosti 81combo XKFS. Princypy užívané v XKPWS vycházejí z klasické znalosti 5ti prvků a pro její zvládnutí nejsou potřebné žádné zvláštní znalosti 

Seminář je určen pro vážné zájemce o tradiční feng shui z řad laické i odborné veřejnosti.


Pro výuku čínské astrologie navštivte tento odkaz ( Škola čínské astrologie)Pokud bych vám měl doporučit některé publikace, které u nás o Feng Shui vyšli, bylo by to tyto a ne nezbytně v tomto pořadí : 

1. Joey Yap - Feng Shui pro dům Exteriér
2. Joey Yap - Feng Shui pro dům Interiér
3. Stephan Skinner - Létající hvězda Feng Shui
4. Kartar Diamond - Feng šuej pro skeptiky
5. Richard Creightmore - Feng Šuej
6. Nejenom moje  texty o Feng Shui ke stažení z ULOZ.TO


Nejčastější termín používaný ve Feng Shui či čínské astrologii je pojem čchi. A o tom co je to čchi píšu ve svém článku na těchto stránkách : Co je to čchi takže se na něj podívejte a pokud máte dotazy, neváhejte mi napsat nebo přijít na nějaký seminář, kde se o tom to pojmu dovíte víc.

O tom jaké mýty a omyly o učení Feng Shui panují píšu v článku Omyly a mýty Feng Shui. Najdete zde základní informace o učení Feng Shui i o čchi jako také. V článku psaný pro realitní server najdete tyto informace doplněné o to co je to analýza  Feng Shui a jak se provádí. Článek najdete zde.

Přesto, že v drtivé většině lidi zajímá především design jejich bytu, je to okolní prostředí které určuje kvalitu Feng Shui. Pokud žijete ve špatné lokalitě, nic vám nepomůže dobré rozmístění nábytku a vhodné barvy. Co nám Feng shui říká o lokalitě ve které žijeme a jak se dívat na venkovní prostředí je článek který najdete zde. Lokalita místa kde žijeme z pohledu Feng Shui