FENG ŠUEJ

Pokud se chcete začít seznamovat s tím co je to Feng Shui a jak ho můžete využít ve svém životě, zapomeňte nejspíš na všechny knihy, které jste u nás o Feng Shui mohli číst, protože valná většina jich stojí za starou belu a o Feng Shui podávají převážně zkreslený a zavádějící pohled. Přes to že jich vyšlo na desítky za přečtení jich stojí opravdu jen pár.
Pokud bych vám měl doporučit některé publikace, které u nás o Feng Shui vyšli, bylo by to tyto a ne nezbytně v tomto pořadí : 

3. Stephan Skinner - Létající hvězda Feng Shui
4. Richard Creightmore - Feng Šuej

Nejčastější termín používaný ve Feng Shui či čínské astrologii je pojem čchi. A o tom co je to čchi píšu ve svém článku na těchto stránkách : Co je to čchi takže se na něj podívejte a pokud máte dotazy, neváhejte mi napsat nebo přijít na nějaký seminář, kde se o tom to pojmu dovíte víc.

O tom jaké mýty a omyly o učení Feng Shui panují píšu v článku Omyly a mýty Feng Shui. Najdete zde základní informace o učení Feng Shui i o čchi jako také. V článku psaný pro realitní server najdete tyto informace doplněné o to co je to analýza  Feng Shui a jak se provádí. Článek najdete zde.

Přesto, že v drtivé většině lidi zajímá především design jejich bytu, je to okolní prostředí které určuje kvalitu Feng Shui. Pokud žijete ve špatné lokalitě, nic vám nepomůže dobré rozmístění nábytku a vhodné barvy. Co nám Feng shui říká o lokalitě ve které žijeme a jak se dívat na venkovní prostředí je článek který najdete zde. Lokalita místa kde žijeme z pohledu Feng Shui