pondělí 7. listopadu 2011

Příznivé a nepříznivé dny listopadu 2011

Při pohledu do almanachu mi lidé vždy kladou otázky po příznivých a neblahých dnech. Dnes bychom si k nim mohli trochu říci a podíváme se i na to jaké příznivé a jaké neblahé dny pro nás nadcházející měsíc přichystal.

"dračí kost" věštecké orákulum staré číny
Metod pro výpočet příznivých dnů je velké množství. Konec konců na správné věštbě často asi závisel život vládcova věštce, a tak se seč mohli snažil určit ty dny, ke kterým se štěstí přiklání, tak i ty, jež přinášejí neblahý osud. Sami asi chápeme, že přesnější určení příznivých a nepříznivých dnů v osobní rovině je věc navýsost specifická, spojená s konkrétním horoskopem zrozence. Ten totiž určuje výchozí podmínky pro hledání shody, přízně nebo nepřízně.  Přesto existují určité základní definice, kterých se můžeme přidržet. Také víme, že na jaře je počasí proměnlivé a zima znamená chlad.
Pro mne je základní příručkou pro hledání příznivých a nepříznivých dnů soupis dnů podle velmistra Donga, který mi představil jeden starý znalec čínského almanachu a který je znám všem, kteří se vážně věnují tradiční čínské astrologii a tradičnímu Feng Shui. Velmist Dong je pro asiaty stejnou postavou kterou je pro Evropany Nostradamus.

Z jeho seznamu tedy můžeme vybrat pro měsíc listopad tyto příznivé dny:
7.11 / 14.11 / 20.11 / 24.11 / 25.11 / 26.11 / 2.12

Podobně, jako vyhledání příznivých dní je možné vyhledávat neblahé dny. Způsobů jak se podívat na to který den je příznivý a který je neblahý máme také mnoho. Sám preferuji kombinaci několika z nich. První z nich říkáme 12 denních strážců. Tato metoda je velmi jednoduchá a ukazuje nám už od pradávna, které dny jsou k jaké činnosti vhodné. Obecně neblahé dny nesou denního strážce Ničení. Tento den je kolizí mezi druhým a čtvrtým pilířem horoskopu. Můžeme tedy obecně říci, že tento den na sebe narazili vládcové Dne a Měsíce. To nevěstí nic dobrého a my bychom měli být tento den opatrní.

Neblahé dny pro měsíc listopadu jsou tyto
10.11 / 22.11 / 4.12

Pokud používáte diář a značíte si vněm všemožné údaje je tento článek pro vás jednoduchou pomůckou jak využít příznivých a jak se vyhnout neblahým dnům. Vezměte si tedy do rukou diáře a propisky a udělejte si poznámky. Sledujte jak se plní to co bylo předpovězeno. Za vaše reakce budu rád. 

Žádné komentáře:

Okomentovat