pátek 10. února 2012

Významné dny roku 2012 část 1. (dny silné Vody)

Tento víkend nás čeká první ze zvláštních dní roku 2012. Roku, kterému říkáme „Rok Vodního Draka“ nebo také „Žen Čchen“. Zvláštností tohoto dne je velmi silném zastoupení prvku jangové Vody ve třech či dokonce 4 pilířích tohoto dne. Takováto situace může vzniknout pouze v roce, kterému vládne jako regent prvek jangové VODY. V letech, kdy je regentem jiný prvek, jako například Kov, Oheň Dřevo nebo Země budeme prožívat zase silné dny, toho kterého prvku vládnoucího regenta.


Co je to VODA:
Voda je jedním z 5ti prvků základní teorie o 5ti prvcích. Spolu s Dřevem, Ohněm, Zemí a Kovem tvoří dokonalou harmonii a představují různé fáze proměny vztahů mezi Jin a Jang. Z působení 5ti prvků vzniká vše v podnebesí, tedy 10tísíc věcí jak by řekli staří Číňané. Pokud mluvím a píšu o Vodě,  používám záměrně velkého písmena na začátku slova, abych odlišil Vodu jako energetickou proměnou, od přírodního živlu voda, který je sice projevem této energie, ale není tou energií. Nejlépe nám ji zobrazuje, nicméně není možné vodu ztotožnit s Vodou. O Vodě mluvíme jako o starší Jin, tedy nejsilnějším Jinovém projevu. Je spojena se zimou a severním směrem. Její barvou je černá. Její chutí je slanost. Její planeta je podle čínské kosmologie Merkur, tedy Černá planeta. Denní dobou Vody je noc, kdy vládne Jin. Čas zhruba od 21hodin do 01hodiny nového dne. Z pozemských větví k Vodě řadíme znaky Kance(Chaj) a Krysy(C´).

Voda představuje jak ukončení cyklu, tedy stáří či smrt, tak zároveň početí. Všechen život pramení v Vody. Voda představuje tedy také období určité změny. Přerod jednoho v druhé. Voda tedy představuje jak útlum a zastavení, tak také výživu. Voda představuje přijetí a z toho pramenící porozumění. Proto bývá spojena s dobrou komunikací. Její jemnost se projevuje ve starostlivosti matky. Její přemíra ve strachu z nebezpečí a depresi. Schopnost přijetí  přináší lidem Vody vnímavost a empatii. V příznivé poloze představuje pomoc ale v negativní rovině manipulaci a zvrácenost často spojenou se sexualitou. Voda má důvěru sama v sebe, ale zároveň je kritická k sobě i ostatním. Voda je obrazem přemítání a hloubání. Vyznačuje se trpělivostí a vyčkáváním. Na úspěch čeká a nejde mu vstříc. Voda ví, že vše ostatní se jí po čase poddá.

Voda je matkou Dřeva. Voda omezuje Oheň. Voda je omezována Zemí. Voda je podporována Kovem.

Vodu rozeznáváme ve dvou polohách, tak jako každý z ostatních prvků. Žen(Voda Jang), jejímž projevem je třeba proudící voda, nebo vodní vlna či vodopád. Druhá poloha je Kuej (Voda Jin), jejímž projevem zas může být stojatá voda jezera, tuně, propast, hlubina.

Co nás čeká ve dnu silné VODY
Není lehké dát předpověď na dny silné Vody, protože projev Vody je rozmanitý. Je jisté, že v období silné Vody se bude prvek Voda projevovat zvýšeným vlivem do všech našich činností. V zimním měsíci Vodní Krysy (Prosinec 2012) lze předpokládat silné sněžení a chlad. Vánoce na sněhu by podle těchto znaků měli být jistotou. V tyto dny nám už o sobě příroda a sníh dávají také vědět. Lidé kteří mají problémy s orgány spojenými s prvkem Voda (ledviny a močový měchýř), by měli být opatrní protože v tomto čase budou tyto orgány pod silnějším energetickým vlivem. Bránit se negativnímu vlivu Vody lze posilováním orgánu Země tedy žaludku a sleziny. Silná Voda bude příznivá pro všechny ty, kteří usilují o nového potomka, protože tohle období přináší příznivé vlivy vhodné k početí stejně tak i k porodu. Příznivé bude období silné Vody i pro náš duchovní život. Silná Voda může otevřít mnohá tajemství naší duše a může nám pomoc odhalit tajemství života i smrti. Meditace pod vlivem Vody přinesou pochopení a prozření. Ale stejně tak jako v jiných oblastech i zde platí že všeho moc škodí, takže si dejte pozor na svět kolem sebe a to jak ten hmotný  tak i ten nehmotný. Síla Vody může otevřít i kanály vášní a temných prožitků. Buďte tedy opatrní.

horoskop 4 pilířů pro 17.prosince 2012 po 23 hodině

Nejsilněji bude v sobotu 11.února zastoupena VODA v dvouhodině Vodní Krysy od 23.15 hodin. Nejsilněji tento rok bude Voda zastoupena 17.prosince v době od 23 hodin do 01 hodiny ranní.  
Den silné Vody (ŽEN) můžeme tento rok očekávat v tyto dny:
Únor: 11 (Tygr), 21 (Krysa)
Březen: 02 (Pes)
Prosinec: 7(Tygr), 17(Krysa), 27(Pes)  

Žádné komentáře:

Okomentovat