neděle 3. června 2012

DEN ROČNÍ KOLIZE

V rámci uspořádání Almanachu příznivých a nepříznivých dní, jsou jedním ze předních nepříznivých dní ty, kterým říkáme „Den roční kolize“. V tomto článku si povíme, jak tento dnem najdeme a proč je tento den považován za neblahý.

Na začátku bychom si měli definovat, co je míněno tím, že je ten který den nepříznivý, protože jde o určitou všeobecnou kvalitu. Kvalitu a charakter jednotlivých dní určuje jejich vztah k celkovému postavení energií roku či měsíce, a dále postavení vůči ročním obdobím. Těch aspektů je tedy víc a kromě dnů roční kolize známe také dny měsíční kolize, nebo dny osobní kolize. V neposlední řadě sledujeme ale také informace k denním správcům a lunárním domům. Jak vidíte není výběr vhodného data vůbec jednoduchou záležitostí, ale ovládnutí tohoto umění je zcela nezbytné pro každého znalce čínské astrologie nebo Feng Shui.

Den roční kolize je tedy den, ve kterém na sebe narazí protichůdné vlivy zvířat (tzv. pozemských větví) dne a roku. Tak například v dubnu roku 2011 připadá takovýto den roční kolize třeba na 12 dubna, protože to je den Ohnivého Fénixe (Ding You), který je v přímém protikladu k roku Kovového Zajíce (Xin Mao). Roční znamení je tedy jakýmsi vládcem roku (císařem) vládci měsíců ministrem a vládci dnů úředníkem. Při dnu roční kolize jsou tak přání a aktivity úředníka v přímém rozporu s činností císaře. Ministr (vládce měsíce) pak může tento konflikt zesílit nebo oslabit.

Nepříznivost nebo neblahost takového dne je dána právě střetem protichůdných sil a obecně se doporučuje vyhýbat se v tyto dny všem aktivitám, které mají zásadní dopad do Vašich životů, jako třeba uzavření sňatku, otevření obchodu, návštěva lékaře a podobné.

Svuj osobní horoskop si spočítejte na webu www.CinskaAstrologie.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat