neděle 3. června 2012

DEN ROČNÍ KOLIZE


V rámci uspořádání Almanachu příznivých a nepříznivých dní, jsou jedním ze zásadních nepříznivých dní ty, kterým říkáme Den roční kolize. V tomto článku si povíme jak tento dnem najdeme a proč je tento den považován za neblahý a nepříznivý.
Na začátku bychom si měli definovat, co je míněno tím, že je ten který den neblahý nebo nepříznivý. Kvalitu a charakter jednotlivých dní určuje jejich vztah k celkovému postavení energií roku či měsíce, a dále postavení vůči ročním obdobím. V neposlední řadě ale také k denním a lunárním strážcům. Jak vidíte není výběr vhodného data vůbec jednoduchou záležitostí, ale ovládnutí tohoto umění je zcela nezbytné pro každého znalce čínské astrologie nebo Feng Shui.
Den roční kolize je tedy den, ve kterém na sebe narazí protichůdné vlivy pozemských větví dne a roku. Tak například v dubnu roku 2011 připadá takovýto den roční kolize třeba na 12 dubna, protože to je den Ding You, který je v přímém protikladu k roku Xin Mao.
Nepříznivost nebo neblahost takového dne je dána právě střetem protichůdných sil a obecně se doporučuje vyhýbat se v tyto dny všem aktivitám které mají zásadní dopad do Vašich životů, jako třeba uzavření sňatku, otevření obchodu, návštěva lékaře a podobné.

Žádné komentáře:

Okomentovat