neděle 1. července 2012

Jaké zvíře opravdu ovládá můj horoskop?

Když jsme se narodil v roce Tygra je opravdu Tygr mým znamením  horoskopu? A jsme tedy všichni, kteří se narodili v roce Tygra, stejní? Tyto a další podobné otázky dostávám na přednáškách stále dokola a odpověď na ně musí být jednoznačná. NE. Je dost pravděpodobné, že vaše znamení bude jiné i přesto, že jste narozen v roce Tygra. A je snad všem jasné, že všichni, kteří se narodí ve stejném roce nejsou stejní.  Pojďme se podívat na to proč tomu tak je, a kde se skrývá naše znamení tradičního čínského horoskopu.


Na téma čínské astrologie u nás vyšlo na 35 titulů a skoro všechny jsou pouhé populární knihy, které nám o učení tradiční čínské astrologie nic nesdělují. Některé trochu naznačují o čem je skutečná čínská astrologie, ale ve směs je jejich úroveň velmi slabá a jsou hodnotné asi tolik co víkendové horoskopy v magazínu Žena a život. Tradiční čínská astrologie 4 pilířů je daleko komplexnější a o poznání složitější učení než se nám tyto knihy snaží nastínit. Všem přeci musí být jasné, že ti, kteří se narodili ve stejný rok, nejsou stejní.  Není možné se domnívat, že jsou stejní, bez ohledu na to, zda se narodili v březnu nebo listopadu. To, co nám předkládají autoři těchto knih, jsou velmi zjednodušené a bulvární formou podané kusé informace o jednotlivých znameních čínského zvěrokruhu a nefunkční způsob toho jak si přiřadit jednotlivá znamení k jednotlivým roků. To pomíjím jisté nesmyslné pokusy propojit čínskou a evropskou astrologii. Je to jako snaha vypěstovat dýňobanán nebo vyšlechtit kočkopsa.


 Pojďme se ale spolu podívat na to, jak to tedy je. Tradiční čínská astrologie má dva základní proudy. První z nich je astrologie Purpurové Hvězdy, které se běžnou veřejnost nevyučuje a knih s tématikou o ní je po málu. Je to specifický druh astrologie, který pomocí 12 domů a více jak 100 různých Hvězd určuje a odvozuje osud člověka. V tomto druhu astrologie se nevyskytují žádná horoskopická zvířata a Hvězdy mají poetická jména.

Druhou tradiční čínskou astrologií je astrologie 4 pilířů, které se jmenuje Ba Zi a které se někdy říká astrologie 8 znaků.Tento druh astrologie je běžně rozšířený a její znalost  je také nezbytným základem pro tradiční učení Feng Shui. Tento druh astrologie je tvořen 4 pilíři osudu kterými jsou ROK, MĚSÍC, DEN a HODINA narození. Pro každý z těchto pilířů se stanový přesným výpočtem jedno z 12 zvířat čínského horoskopu a jeden z pěti prvků čínského systému WU SING. Takže třeba den moment zatmění 27. července 2018 vypadá takto:Rok Zemského Psa (Wu Xu), měsíci vládne Zemská Koza (Ji Wei), dnu vládne Kovová Opice (Geng Shen) a Hodině vládne  Ohnivý Kanec (Ding Hai).

Sami vidíte, že horoskop takového člověka je tvořen více zvířaty než jen jedním znamením roku. Každý z pilířů  tohoto horoskopu představuje určitý vliv v našem životě a jeho síla je dána vztahem s ostatními. Některá zvířata spolu kamarádí jiná se nepřátelí. Zvířatům v horoskopu říkáme "Pozemské Větve" a představují vliv Země, kdežto prvkům nebo také proměnným silám, říkáme "Nebeské Stonky", a ty ukazují vliv Nebe v daném horoskopu. Nejpodstatnějším znamením je znamení dne. Tomuto pilíři přikládáme v osobním horoskopu největší důležitost a od něj odvozujeme ostatní vztahy. Takže pokud hledáte své znamení v čínském horoskopu hledejte znamení dne a element a zvíře v něm ukryté. To je vaším vlastním znamením. Znamení Roku je jakési dokreslení a proto tedy správně říkáme, že jsme Kovový Pes (Geng Xu) narozený v roce Zemského Psa (Wu Xu).

Pokud se chcete o sobě a svém horoskopu dozvědět více napište mi na CernaZelva@gmaol.com nebo zavolejte 704 127 111

2 komentáře:

  1. Je to moc zajímavé, a co znamenají u elementů ty plusy a mínusy? Děkuji Iva Jamajka

    OdpovědětVymazat
  2. Plus a mínus jsou znaky pro Jin a Jang.

    OdpovědětVymazat