středa 4. července 2012

Vztah Feng Shui a čínské astrologie

V dnešním článku vám chci ukázat proč, a k čemu, je potřeba znát tradiční čínskou astrologii při tvorbě analýzy tradičního Feng Shui. V dnešní době se Feng Shui věnuje mnoho lidí na různých úrovních a tento článek by Vám měl pomoci zorientovat se v kvalitě služeb, které vám konzultanti Feng Shui nabízejí. V učení Feng Shui sledujeme totiž nejenom prostor kolem sebe, ale také čas. Čas, který dovedeme postřehnout se nám zrcadlí v symbolech čínské astrologie a to je důvodem proč je potřeba znát a rozumět znamením tradiční čínské astrologie.
Pro Feng Shui je potřeba znát tradiční čínskou astrologii 4 pilířů, které se říká Ba Zi. Ta je tvořena 4 pilíři, ve kterých najdeme 8 symbolů. To je také důvod proč se jí někdy říká astrologie 8 symbolů nebo znaků. 4 pilíře tvoří ROK, MĚSÍC, DEN a HODINA narození. Pro každý z uvedených pilířů se spočítá přidělené zvíře a prvek, tedy třeba VODA Yang a DRAK pro rok 2012. Dnes se ale nebudeme zabývat sestavením a výkladem horoskopu jako takového. K tomu slouží moje semináře.
Dnes si povíme proč je horoskop 4 pilířů důležitý pro analýzu Feng Shui a jaké informace z něj využíváme. Horoskop je vlastně jakýmsi fotosnímek určitého okamžiku. Ukazuje nám jaké energie Nebe a Země stáli v tu chvíli u kormidla a jak budou ovlivňovat daný okamžik  nebo člověka, v tom daném okamžiku narozeného.
Pro Feng Shui z horoskopu používáme několik informací. Je důležité si uvědomit, že oproti tomu co nám říkají knihy s tématikou čínské astrologie, není naším hlavním symbolem zvíře, které vládne roku našeho narození, ale to, které vládlo dni našeho narození. Více o tomto tématu najdete v mám článku Jaké zvíře vládne mému horoskopu. 
Z osobního horoskopu pro účel analýzy Feng Shui používáme hlavně informace, které se váží ke dni a roku narození. Jsou pro nás důležité protože nám prozradí do jaké míry jsme sladěni s domem či bytem ve kterém žijeme nebo chceme žít. Jestliže existuje vzájemná harmonie mezi domem či bytem a námi je víc než pravděpodobné, že se nám v tom daném místě bude dařit. Tato souhra se nedá odhadovat pocitem, ale je dána horoskopem daného obyvatele a základní orientací budovy. Ona souhra domu s jeho majitelem je příznivá, nikoliv však zásadní. Mnohdy se v páru sejdou rozdílné povahy a i zde je potřeba správným způsobem vybalancovat souhru a harmonii pro oba, pokud je to možné. Pokud existuje základní souhra mezi dome a jeho obyvateli je vše o poznání jednodušší. Pokud tato souhra chybí je potřeba ji správným způsobem dodat úpravou exteriéru a interiéru.
Další informací kterou nám poskytne osobní čínský horoskop pro analýzu tradičního Feng Shui je informace o příznivém a nepříznivém směru lůžku. Ne každý praktik Feng Shui klade na tento bod důraz, a je to dáno mnohdy jeho neznalostí, ale je důležité znát svůj příznivý směr ve kterém by mělo lůžko ležet. Během spaní dochází k určitému uvolnění při němž se můžeme sladit s energiemi Nebe a Země. Pokud je ale naše tělo dlouhodobě vystaveno nepříznivému směru pro spaní, má to na nás neblahý vliv a my se probouzíme neodpočatí a unavení. To ale není žádoucí, a proto je potřeba znát svůj příznivý směr. Mnozí začátečníci vycházejí z údajů, které jim poskytuje rok narození, ale jak už jsme zmínil, není dobré trvat na tom, že ti kteří se narodili v jeden rok jsme všichni stejní. Pro správný výběr směru lůžka jsou ještě jiné přesnější metody o kterých se více dovíte na seminářích.
Další, a však né poslední informací, kterou nám dává čínská astrologie pro potřeby analýzy tradičního Feng Shui je časový harmonogram pro naše aktivity. Pokud se už rozhodnete pořídit si analýzu FS a ona vám odhalí slabá a silná místa, dostanete jistě také doporučení na úpravy a změny, které byste měli provést. Je ale dobré vědět, kdy tu kterou změnu nebo nápravu provést. Nalezení vhodného dne pro usazení lůžka, pro bourací práce a nebo pro výstavbu musí být základní dovedností každého konzultanta Feng Shui. To, že jednotlivé dny mají své slabé a silné stránky známe všichni. Jsou dny kdy se nám nedaří a jiné kdy nám jde vše od ruky. Také známe pořekadlo vše má svůj čas. A to je přesně o tom co zde popisuji. Je užitečné ba přímo žádoucí vědět, kdy plánovat a kdy se pustit do díla. Výběrem správného dne jen podpoříme celkový příznivý dopad změn a minimalizujeme případné  škody.

Žádné komentáře:

Okomentovat