čtvrtek 6. září 2012

období Zemského Fénixe


Fénix je po Drakovi druhým bájným tvorem čínského horoskopu. Častěji se můžete setkat s tím, že se znak You překládá jako Kohout, což není chyba, ale až v interakci s Drakem pochopíte proč je lepším zobrazením právě Fénix. Své vlády se ujímá 7. září 2012 a končí 6. října 2012. Pojďme se podívat co nám toto znamení přináší.Prapůvod znaku You je tak jako u ostatních ne zcela jasný. Původně označoval nádoby na alkohol, který se vyráběl z prosa a vzdáleně se tak pojil s hostinami a oslavami. Je spojen se západem a podzimem, kdy se zemědělský rok chýlil ke svému konci, a sklizeň vrcholila. Zároveň s tím přicházel čas oslav a díků bohům za úrodu a placení daní vladaři.
Fénix je Jinovým znakem západu a v horoskopu představuje císařovnu, ženský protějšek Draka. Drak a Fénix tedy ve spojení představují ideální pár a mystické spojení Jinu a Jangu. Jeho přátelé jsou znamení Buvola a Hada, kdežto Zajíci jsou s Fénixem v konfliktu.
Fénix vnáší do horoskopu posuzování a hodnocení. Jeho znamení nosí ti, kteří rádi posuzují a hodnotí. V práci bývají usilovní, ale pouze za předpokladu, že jsou dobře ohodnoceni. Rychlí v rozhodování, věcní ve vyjadřování takoví jsou Fénixové. Oslnivý díky svému zevnějšku, a ve své schopnosti podmanit si okolí mohou být až manipulativní.
Období Zemského Fénixe je letos vesměs příznivou dobou, protože pro Draka je Fénix partnerem. Obecně jejich vztah můžeme označit jako dobu vhodnou k zahájení aktivit, které se už naplánovali, ale na zřeteli musíme mít několik věcí, které vycházejí z dalších znamení, která se se zvířaty spojují. Regent roku je Voda Jang, které je ovládána Zemí Jin. Znamená to, že ne vše může a bude mít tak hladký průběh, jak bychom si přáli. Země Jin je tím, kdo provádí kontrolu a omezení vlivu Vody Jang, což se projeví tím, že nám budou jiní lidé nebo okolnosti, o nichž jsme nevěděli, nebo je nechtěli vzít v potaz, zasahovat do naší práce. Pomoc, kterou nám tím okolí bude projevovat, však není ke škodě ale k užitku.
V tomto měsíci spolupůsobí s Drakem a Fénixem dvě vznešené Hvězdy osudu. Spojením Hvězd Wu čchu a Po čchu vzniká obrazec Ze Tian Guai, který říká, že pokud nejste připraveni, není vhodné být aktivní, ale je lepší čekat na příležitost. Pomoc najdeme na západě, který je také symbolem pro naši rodinu, tedy místo ze kterého jsme vzešli a symbolizuje tím také naší minulost.
Poselství Ze Tian Guai také říká, že bychom si v této době měli dát obecně pozor na spory a hádky, které mohou vést k vážným problémům, že v oblasti bohatství práce a peněz je potřeba vyvinout dvojnásobné úsilí, abychom se dočkali odměny. Investice je potřeba velmi dobře zvažovat protože možnost ztráty a bankrotu je blízko. Cestování je vhodnější odložit na pozdější dobu a právní záležitosti co nejdříve urovnat, protože ze zpoždění budou pramenit velké problémy.
S přáteli je potřeba jednat mírně a jemně, protože pokud někoho zraníme, nebude lehké to napravit. Rodina se může zdát soudržná, ale pozor na to, aby to nebyla jen přetvářka. Snažte se působit příznivým, harmonickým vlivem. Rodiče by měli připomenout svým dětem užitečnost vzdělání, což je se začátkem školy příznivé.
Silně se bude projevovat vliv energie Kov a proto bychom měli být připraveni na možné zhoršení stavu u astmatiků a všech kteří mají problémy s dýchacími cestami, plícemi a kůží (exzémy, lupénka a pod.) Důležité jsou dechová cvičení a lehko stravitelná strava s vyšším obsahem vitamínů.
 
Hexagrami Knihy proměn pro tento měsíc: 10-54-60-41-19-61-38-58

Dny velmistra Donga: září: 11, 12, 18, 23, 26, 28, říjen: 2, 5

Období Zemského Fénixe nepůsobí na všechna znamení stejně, což je pochopitelné. Příznivé nebo nepříznivé vlivy jsou dány slučitelností nebo rozdílností jednotlivých znamení. Pro jednotlivá znamení tedy období Fénixe znamená následující hlavní poselství:


BUVOL: pro Buvola je období vlády Fénixe příznivou dobou, protože patří k jeho přátelům. Během tohoto období by měl Buvol prožívat úspěch ve svých aktivitách. TYGR: Toto období pro vás neznamená nejšťastnější období roku, ale pokud jej využijete a budete bdělí v tom co děláte, nestane se vám neštěstí. Pro vás platí, dvakrát měř a jednou řež.


ZAJÍC: Pro Vás nastává jedno z nejhorších období roku. Buďte opatrní a raději vše podstatné přesuňte na následující období. Fénix nemá Zajíce v lásce.

DRAK: Období vlády Fénixe pro vás bude zajímavou dobou. Pokud máte v pánu nějaké aktivity,  doba je zralá k jejich realizace. Jste připraveni? Pro svobodné jedna důležitá informace. V období vlády Fénixe máte možnost potkat svou spřízněnou duši.

HAD: Stejně jako Buvol je i Had přítelem Fénixe a proto je tato doba pro něj příležitostí k aktivitě, které nese úspěch. Pro Hada se jedná hlavně o posílení jeho pozic. 

KŮŇ: toto období je pro vás obdobím ztišení. Je potřeba se zastavit a dorovnat síly. Období Fénixe je pro vás časem posilování a to tím, že načerpáte sílu tam, kde vám chybí, a přebytečnou energii zklidníte dobrým plánem. 

OVCE: Pro vás bude období vlády Fénixe přínosem. Tlak, který na vás vykonávali předešlá období, se uvolnil, a vy máte možnost získat. Žádný zisk není zadarmo, ale ztráty nebudou veliké.

OPICE: Pro Vás je Fénix nepříjemný soused, který přináší zdravotní problémy. Pokud musíte na operaci, je to pro vás vhodný čas. Pokud nic takového neplánujete, buďte na sebe opatrní, abyste o něco nepřišly.

FENIX: Fénix je pro Fénixe neutrální vztah, takže pro vás je tento čas časem plánování. Měli byste zvážit, co s tím vším budete, a chcete dělat. Není dobré být aktivní, když nevím k čemu by ta aktivita měla směřovat. Využijte ten čas dobře. 

PES: Stejně jako pro Opici, je i pro Psa, Fénix nemilým sousedem. Je tedy potřeba si hlídat zdravotní stránku svého života. Pro Fénixe je navíc toto období tím, kde se uzavírá jeden cyklus. I pro to byste se měli tomu období věnovat se zvýšeným důrazem.

KANEC: Pro Kance je toto období časem uvolnění od tlaku předešlých dní. Pokud se před vámi Otevírají nové možnosti, měli byste je využít. 

KRYSA: Pro Krysu je období vlády Fénixe, dobou kdy bude sklízet to, co jste zaseli v předešlých obdobích.

Žádné komentáře:

Okomentovat