čtvrtek 11. října 2012

Konflikt Ohně a Vody v naší kuchyni


V každé kuchyni najdeme kromě sporáku také dřez na mytí nádobí, popřípadě myčku, občas také pračku. Správné rozmístění těchto živlů pomáhá uchovávat v rodině hojnost požehnání a dobré vztahy. Naopak jejich konflikt vnáší do soužití nepochopení a nedorozumění, které se přenáší i do finanční oblasti a projevuje se ztrátou peněz a jinými pohromami zvláště tehdy, kdy do místnosti zavítají roční plující hvězdy spojené s neblahým vlivem.
Mnohým z vás se možná zdají tyto tvrzení jako přehnaná, ale nezapomínejte, že voda je nejsilnější živlem naší planety, která s ohněm vytváří problematické prostředí. Jen si vzpomeňte, jak lávová pole vstupující do oceánu zápasí s vodou o své místo a výsledkem jejich kontaktu je oblak páry.  Jestliže se tedy v kuchyni sejdou v přílišné blízkosti energie Ohně a Vody, dojde na energické úrovni k oblaku husté energie, které vnáší do vztahů nepochopení a neschopnost najít společné východisko.
 Co je tedy podstatné aby nedošlo ke konfliktu Ohně a Vody? Podstatné je udržet obě energie v dostatečné vzdálenosti od sebe. Mezi sporákem a dřezem, popřípadě jiným spotřebičem ovládaným vodou je potřeba udržet rozestup minimálně 50cm. To ovšem platí pouze tehdy, není-li mezi nimi volný prostor. V tomto případě nestačí ani zmíněných 50cm. Z uvedeného pravidla je tedy jasné, že bychom měli dbát na to, abychom umístili sporák a dřez do jedné řady s rozestupem a nikoliv proti sobě.  Při postavení kuchyně do tvaru L je potřeba také překontrolovat rozmístění Ohně a Vody abychom se vyhnuli jejich konfliktu.   

Žádné komentáře:

Okomentovat