čtvrtek 11. října 2012

Významné dny roku 2012 část 4. (Dny Zlaté vody)

Rok Vodního Draka je štědrý na pozoruhodné numerologické kombinace a já k vám dnes přicházím se čtvrtým článkem o významných dnech roku 2012. V prvním článku jsme si povídali o dnech silné Vody, které se vztahují k silnému jangovému znamení Vody. V druhém článku jsme si povídali o dnech Bílých Hvězd, které přináší velké štěstí a ve třetím článku jsme si povídali o dnech Hvězd 3-6-9, které představují rodinné štěstí Fu-Lu-Shou. V tomto článku si povíme něco o dnech Zlaté vody. O třech zvláštních dnech v měsíci říjnu.

Zlatá řeka v Zakázaném městě
Zlatá voda (ting šuej) je druhé jméno pro jednu z plujících Hvězd, která je spojena s trigramem Nebe (čchien). Tento trigram představuje maximum jangu a je kromě jiného symbolem muže ve vládnoucím postavení (otec, císař, předseda). Její vliv tedy pocítí nejvíc ti, kteří jsou s ní symbolicky spojeni. Voda shromažďuje čchi a v čínské metafyzice představuje bohatství. Zlatá voda tedy přímo odkazuje na posílení bohatství a dlouhověkosti. Ve starých komentářích k tomuto dni najdeme poznámku o velké hojnosti a o tom, že děti narozené pod vlivem Zlaté vody budou mít vynikající kariéru.

Den Zlaté vody se vyskytuje jen výjimečně. Dochází k němu pouze v roce, kdy vládne najednou v roce, měsíci a dni Hvězda Wu Kuej, tedy Bílá 6. 

Den Zlaté vody v tomto roce připadá tedy podle gregoriánského kalendáře na 12.říjen,  21.říjen a 30.říjen.

Žádné komentáře:

Okomentovat