úterý 6. listopadu 2012

Zlatá Brána - základní metoda propojení čchi a domu

V tradičním Feng Shui existují různé metody a pohledy na techniku čerpání čchi. Patří mezi ně třeba metoda 9ti Hvězd, metoda 8 Dračích bran nebo metoda 24hor a Ling Shen, ale je jedna základní a velmi jednoduchá metoda, kterou bych vám rád ukázal. Říká se jí metoda Zlaté Brány a je založena na vztahu mezi vchodem a Vodou. Je to technika, kterou byste měli použít hned z počátku prohlídky nemovitosti, protože její účinnost je silná a mnohdy účinnější než Hvězdy.

Metoda Zlaté Brány je odvozena od vztahu mezi vchodem a Vodou. Mnozí z Vás, zvláště ti, kteří žijí ve městě, namítnou, že nežijí v dosahu vody. Město má svá specifika a jeho Feng Shui je tím ovlivněno. Nesmíte zapomínat, že Voda, není jen voda jako taková, ale že ji představují, zvlášť v městech, silnice, cesty, vlakové koridory. Její síla je přímo úměrná intenzitě pohybu, který na ní proudí.
Podíváme-li se na dům, jeho levá strana je stranou Zeleného Draka, skrz kterou přijímá dům čchi nejlépe, pokud je na pravé části silnice delší, silnější a na levé straně kratší, slabší. Bílý Tygr sídlí na pravé straně domu a vchod by měl být umístěn zde, pokud je silnice na levé straně silnější než na pravé.
Pokud je před domem dostatečně volný prostor, mluvíme o postavení Ming Tang, tedy „Jasné dvoraně“. V tomto případě je nejpříznivější umístění vchodu ve střední části domu, protože se zde může čchi příznivě shromažďovat.
Pokud porozumíte této jednoduché metodě určování příznivých pozic dveří, dovedete lépe určovat jak se napojit na proudící čchi a tím zlepšit svoje Feng Shui. Nezapomínejte na to, že tato metoda patří mezi základní pohledy na propojení domu a čchi a že je potřeba překontrolovat i další vlivy (směr Vody, čelní směr a hvězdy v paláci vchodu a jiné), které bereme v potaz při analýze prostoru.

1 komentář:

  1. Obecná zasada se těžko formuluje, ale vstup na pozemek je stejně důležitý jako vchod do domu. Je důležité, z pohledu FS, aby vchod přijímal pozitivní sílu čchi. Dají se na tuto situaci vztáhnout i pravidla Zlaté brány, nicméně jsou to jen ty obecnější. Pokud to nechcete podcenit, a mate i víc možností jak tu branu umístit, určitě byste měl uvažovat o analýze Feng Shui.

    OdpovědětVymazat