neděle 3. března 2013

Březen - měsíc Dřevěného Zajíce

Dne 5. března 2013 ve 23 hodin a 4 minuty převezme vládu v pilíři měsíce znamení YI MAO, které překládáme jako Dřevěný Zajíc. Pojďte se podívat co nám Dřevěný Zajíc přináší a čím nás tento vládce měsíce může v tomto roce Vodního Hada překvapit.


Dřevěný Zajíc se ujímá vlády 5.března 2013 a vládne až do 3.dubna 2013. Jeho vláda trvá přes dvě z 24 dvoutýdnů  zemědělského kalendáře Shia.
První z těchto dvoutýdnů se jmenuje Ťing če, tedy "Probouzení hmyzu". Ten druhý, který začne 20.března v 19hod 03 minut se jmenuje Čun sen který překládáme jako "Jarní rovnodennost". Více si o těchto kalendářních dvoutýdnech povíme ve zvláštních článcích abyste měli trochu představu jak se během nich chová čchi a co nám přinášejí za vlivy třeba z pohledu Feng Shui.

Pozemská větev MAO tedy Zajíc, nebo Králík, se může také někdy objevit v překladu jako Kočka. Termín Kočka pochází z vietnamské tradice, kde je údajně Kočce přisuzován lepší vliv než Zajíci.

Pozemská větev MAO je spojena se energií Dřevo, takže je v tomto měsíci ve svém vlastním zobrazení. Znak MAO vyjadřující podstatu je dosti podivný. V průběhu psané čínštiny se zaměnil s celou řadou jiných znaků. Ve svém původní zobrazení znamenal údajně dlab, což je část truhlářského rybynovitého spoje, který se bez hřebů nebo klidu rozebíral a skládal. Jeho podstatou je odtažitost. Lidé, které zobrazuje větev MAO jsou vnitřně odtažití i když jsou to skvělí společníci. Nejsou v událostech účastni naplno a vždy mají několik únikových tras pro případ nezdaru nebo konfliktu.
Pozitiva větve MAO jsou: laskavost, citlivost zdvořilost, trpělivost a opatrnost
Negativita se projevuje jako povrchnost, náladovost, odtažitost, sám sebe omlouvající.

Měsíc Yi Mao bude měsícem, ve kterém se bude tlak, který vytvořil předchozí měsíc Dřevěného Tygra uvolňovat, protože vztahy mezi Vodním Hadem (Gui Si) a Dřevěným Králíkem (Yi Mao) jsou příznivější. Dřevo vládce měsíčního pilíře je podporováno Vodou ročního vládce a tento harmonický vliv se projeví jako podpora aktivit. Čchi tohoto měsíce míří ke svému vrcholu  a proto je to vhodný měsíc pro zahájení aktivit, které jste plánovali. Je to období práce, konání a jednání nikoliv jen plánování. Doba je vhodná k otevření dveří a to fakticky i obrazně.

Čchi tohoto roku je nejaktivnější na SV a Jihu. Proto byste měli tyto oblasti aktivovat, aby z jejich směru k vám přišla příznivá síla a energie. Tento krok je nejvhodnější pro ty kteří jsou v souladu s ročním vládcem, ale čchi je silou která prospívá všem. Pro informace o konkrétních krocích k aktivaci čchi se objednejte na konzultaci.

Pro období Yi Mao tento rok spolupůsobí jedna z devíti plujících hvězd. Jedná se o hvězdu Purpurového dechu, která pokud je příznivé ovlivněna podporuje hojnost, bohatství a věhlas. Pokud ji máte v negativní pozici přináší odloučení,  rozvod a dokonce smrt.

Obecně je tento měsíc příznivě nakloněn těm, kteří se narodili v roce Zajíce, Ovce, Psa a Kance

V měsíci Dřevěného Zajíce budeme mít jednu z posledních možností jak aktivovat hvězdu Dračí ctnost, která ovládá a podporuje hojnost a bohatství. K aktivaci by mělo dojít 22. března v 7,30 hodin a více o této možnosti aktivovat  Dračí ctnost najdete v samostatném článku. 

Žádné komentáře:

Okomentovat