pondělí 21. dubna 2014

Co nám říká Feng šuej o výběru místa kde žijeme

Jen nemnozí si dnes uvědomuje, že tradiční Feng Šuej, nejsou pouze úpravy interiéru. Knihy na téma Feng Šuej nám radí, jak si vymalovat, kam si dát postel, kam skříň, ale zcela opomíjejí základní pravidlo a podmínky FS. Tím myslím znalost místa, kde se dům, ve kterém žijeme, nachází. Prostředí, a to jak to bezprostřední tak také širší kontext, tedy i několik km určuje kvalitu a vlivy vnitřního Feng Šuej. Můžete si to představit, jako když počasí a místo kde jste, ovlivňuje vaše vnitřní pochody, tedy zdraví (harmonie), a nebo nemoci (disharmonie).

Lokalita, ve které žijeme, je tedy stejně důležité jako prostor, který obýváme. Nic nám nepomůžu dobře zpracované vnitřní rozmístění prostor a věcí v nich, když náš dům nebude navštěvovat příznivá čchi. Vše tedy začíná venku. O čchi, staří mistři tvrdili, že je to „dech Draka“, kameny jsou tedy „kosti Draka“ a půda je „maso Draka“. Kvalita půdy, na které stavíme, bydlíme a žijeme je dána podložím i horní vrstvou. Rozeznáváme několik druhů půdy a podle její kvality ji dělíme do příslušných skupin. Zde by Vám měl být odborník na FS schopen poradit a určit o jaký druh a typ čchi se jedná.

Jedna z věcí, kterou zkoumali staří mistři Feng Šuej byla kvalita půdy, druhy a přítomnost rostlin a zvířat v místě, kde se mělo stavět nové obydlí. I v městě máme různé lokality a jejich kvalita je proměnlivá. Zatím co pražský Prosek, Kobylisy, Ládví a Bohnice stojí na píscích, opuce a jiných měkčích sedimentech, lokalita Kavčích hor, Barandova nebo Strahova a Střešovic vykazuje zcela jiné vlivy.
Prvním, co by nás mělo zajímat, je tedy lokalita, ve které chceme žít. To druhé, je pak samotné místo v té dané lokalitě. Nečekejte, že najdeme nějaké dokonalé místo v dokonalé lokalitě. Ale vždy se snažte přiblížit optimální kvalitě. Počítejte přitom s tím, jaké změny se zde mohou udát do 20 – 50 – 100 let. Málo kde asi budou přestavovat schéma vnitřního města, ale okrajové části se dost mění a kde je dnes volná plocha mohou stát za pár let domy. Jen si představte jak si lidé v 8Otých letech mysleli, že v Letňanech nebo Průhonice jsou už mraky podepřené vidlemi. A za 15 let je vše jinak. Přemýšlejte nad lokalitou z širšího hlediska.
Samotné místo ve vybrané lokalitě je také důležité. Zde nás zajímá několik vlivů. Přístup k domu, jeho tvar a směr určuje to jaká čchi, tedy jaký dech Draka, k nám přijde a co nám tzv. přinese. Tvar pozemku určuje, jak bude to, co k nám přijde fungovat. Další aspekt, který nás zajímá, je vliv okolí. To znamená okolní tvary krajiny a budov, směry větrů, zdroje hluku a tok vody. To vše má vliv na Feng Shui místa kde žijeme. Některé vlivy, o kterých jsem psal, mají větší, jiné menší význam. Vždy se vyplatí v této věci spolupracovat s odborníkem na Feng Šuej, který díky vašemu horoskopu umí určit vhodné směry, prvky a tedy lokality a jejich místa tak, aby vám příznivě a plnohodnotně sloužila ku prospěchu.


Žádné komentáře:

Okomentovat