středa 6. srpna 2014

Čínský horoskop a Feng Shui pro srpen 2014

Dnešním podvečerem se ujímá ve druhém pilíři své vlády Vodní Opice a spolu s tím nám začíná období podzimu. V tento okamžik se podzim zrodí, a pomalu poroste a bude nabývat na své síle. V den podzimní rovnodennosti dospěje a tím bude počata zima, která se zrodí zase až za zhruba 3 měsíce. Naše evropské nahlížení na roční období je posunuté a za počátek podzimu považujeme jeho vrchol, ale nic na této zemi se nerodí dospělým. V srpnu prožijeme dvě z dvaceti čtyř období solárního kalendáře, které se jmenují „Začátek podzimu“ a „ Konec horka“ které nám naznačují, co se v přírodě kolem nás bude dít. V nadcházejícím období se bude nebeská čchi měnit, aby se následně shromáždila a ukryla.  

Spolu s nástupem podzimu se probouzí energie Kovu. Zažijeme teď koncem prázdnin krátké období energie Země, které nám dá pocítit příjemné spočinutí a uklidnění, ale bude tak prchavé, že si jej mnozí možná ani nevšimnou.
Energie Kovu nám však přinesou silné prožívání. Proč tomu tak bude? Copak doposud jsme nebyli vystaveni tlaku? Pády letadel, vojenské konflikt v Evropě, blízkém východě i Africe, teď poslední informace o viru Ebola, šířícím se postupně na další kontinenty. Kam předpokládáme, že se to ještě bude stupňovat?
neblahé dny měsíce srpna
Situace a naše prožívání těchto situací se budou neustále měnit. Změna je podstata znamení WU (Koně), který vládne tomuto roku. Koňův regent Dřevo, je ovládám, nebo dokonce omezován, energií Kovu a proto bude podzim pro tohoto Koně určitým ovládnutím se. Lidé se řídí podle země a země se řídí podle nebe. To je hlavní poučka, na kterou bychom neměli zapomínat. Energie Kovu jsou dostředivé a přinášejí pohled zaměřený do nitra. Voda v regentovi tohoto a následujícího měsíce bude činit podzim méně suchým, ale o poznání více by se měli energie soustředit do jinových poloh. Podstatou Kovu je hodnocení, posuzování a rozvažování. Podstata Vody je základní péče. Celkový tlak první půlky roku se začne obracet do vnitřních prožitků a bude záležet na naší míře a schopnosti zpracovat přicházející dojmy a emoce.
Náš denní vládce naznačuje, kým jsme v rámci systému tradiční čínské astrologie. Měsíc Vodní Opice bude mít přímí vliv na ty z vás, kteří mají kolizní pozici denního vládce. A protože se jedná o pilíř spojený s naší pracovní a společenskou rovinou promítnou se změny a proměny hlavně v této oblasti. Ti z vás, kteří mají jako denního vládce Jangové Dřevo a Jangový Kov by si měli dát nejvíc pozor.
Denní vládce Dřevo – Tento měsíc pro vás nebude nejpříznivější v oblasti osobní pohody. Během tohoto měsíce vás mohou mnohé věci ranit a můžete zažít i silný emocionální otřes.
Denní vládce Oheň – Pro ty, kteří mají denního vládce Jangový Oheň je doporučením opatrnost, protože zde hrozí zranění (Sedm zabijáků), ale dostane se vám pozornosti, jakou si zasloužíte. Pro ty z vás, kteří máte Oheň Jinový je cesta volná takže se plně pusťte do práce.
Denní vládce Země – Vy, v jejichž dni narození je Země v jakékoliv podobě, jděte, vydělávejte peníze a utvářejte svůj osud. Máte pro to podmínky.
Denní vládce Kov – Pro vás, v jejichž dni narození je Kov, to není nejlepší měsíc. Věci mohou hrát pro i proti Vám. Kov v pozici Jang je na tom o poznání hůř.
Denní vládce Voda – Pro ty, kteří mají denní znamení spojené s Vodou je to příznivý čas na vytvoření kontaktů a rozšíření svého vlivu. Příznivá doba je to také pro učení.

Feng Shui vlivy v prostoru

Rozložení plujících hvězd pro období Srpna ukazuje velmi zajímavou kombinaci na pozici nebeské linie, kde se usadili Bílé Hvězdy, do velmi příznivé pozice. Je tedy pro nás důležité počítat a pracovat s nebeskými vlivy. Linii Zemských Hvězd nás vede ke známé ose SV-JZ která je však trochu přeskupená. Vyhledejte si v tabulce svoje „Životní číslo“ (Ming Kua) a podívejte se, jaká oblast vašeho života tento měsíc vyžaduje pozornost. Obecně nám dvojka v centrálním paláci přináší milostná dobrodružství pro mladou ženu a následní problémy s matkou. Příznivá kombinace se otevírá lidem psaného slova.  
SZ je pro tento měsíc problematickým směrem a snažte se tedy minimalizovat jeho dopady. Má vliv na učení a vzdělávání se a proto této oblasti školáci a školačky věnujte pozornost. V extrémním případě z této kombinace mohou plynout i finanční ztráty.
Oblast vnějších vlivů je si dejte pozor na finanční ztrátu. Napomenutí se týká převážně nejstarších synů. Hádky kvůli penězům s přáteli nebo při špatném FS i riziko bankrotu.
V zaměstnání si dejte pozor na dvě záležitosti. První je flirtování na pracovišti nebo s obch. partnery, protože muži, zvlášť ti co nají Zemi jako denní vládce, mají sklon nemístně flirtovat. Druhým rizikem je krádež. Také v zaměstnání. Pokud pracujete v rodinném podniku, dávejte si pozor na případné dohady a zbytečné střety.


A na závěr pozice jednotlivých významných měsíčních hvězd je uvedena v tabulce Žádné komentáře:

Okomentovat