pátek 15. srpna 2014

Deset otázek o tao sexu - otázka šestá

Wang C´- Čchiao se optal Pcheng Cua: "Co je podstatou lidské energie?"

Pcheng Cu odpověděl: "žádná lidská energie není důležitější než sexuální energie. Když se potlačí sexuální energie, sto kanálů onemocní. Když se nerozvine sexuální energie, není možné rozmnožování. Proto je dlouhý život zcela závislý na sexuální energii.
Zachování sexuální energie je spojeno s jejím pěstováním, Proto mistři Učení vynalezli cvičení, jako je například protahování rukou a dlaněmi otočenými dolů, tření paží a masírování břicha, aby se řídili jin a jang. Nejprve vydechni spotřebovanou energii, pak shromáždi energii pro pohlavní orgány a dechem ji do nich vháněj. Tím vyživuj rozmnožovací orgány, krm ho jako dítě.

Když pak vstane silně a opakovaně, pečlivě se vyhýbej divokému styku, abys rozvíjel zdravou podstatu. Když jsou vnitřní orgány pevné, jak může dojít k nemoci? Těm, kdo trpí chronickými nemocemi, vždycky uniká sexuální energie, ucpávají se jim energetické kanály a oni trpí citovou nestálostí. Nerozumějí Velkému Učení, a tak je životné energie opouští. Obyčejné lidé, narozeni v nevědomosti, se spoléhají na kouzelné léčitele. V sedmdesáti letech jsou už shrbení, stěžují si na potíže, a sami sebe zabíjejí. Jaká škoda!

V čem spočívá smrt a život? Mistři je ovládají tak, že naplňují dolní tělo a zahrazují životní síle cestu, aby energie neunikala. Když mysl vládne smrti a životu, kdo mže způsobit škodu? Pečlivě chraň energii, zabraň jejím ztrátám a můžeš si prodloužit život a radovat se ze štěstí i dlouhého života. Dlouhý život je výsledkem shromažďování a ukládání. Ti, kdo jsou plní života, pozorují nebe nad sebou a aplikují svá pozorování na zemi pod sebou. Ti kdo jsou schopni to spolehlivě provádět, vyvíjí se, takže se mohou osvobodit od těla. Ti kdo chápou Velké učení, vznášejí se v myšlenkách nad mraky a stoupají do nesmrtelných království, schopni cestovat daleko jako plynoucí vody a vysoko jako létající drak a vznášejí se neúnavně vysokou rychlostí.

....Wu Čcheng-čao učinil čtyři období svými pomocníky a nebe a zemi svými konstantami. Wu Čcheng-čao žil s Jin a Jang. Jin a Jang neumírají a Wu Čcheng-čao se jim vyrovnal. Tak je to s těmi kdo přijali Učení.

SEX, ZDRAVÝ A DLOUHÝ ŽIVOT - THOMAS CLEARY

Žádné komentáře:

Okomentovat