pátek 15. srpna 2014

Když potká Jupiter Venuši.

V pondělí 18. srpna 2014 se nad ránem potká Jupiter s Venuší. Dojde k tomu nad východním obzorem v dobře blízké rozednění. Přivstańte si, protože to bude moc hezké nebeské divadlo. A teď se na jednotlivé aktéry dramatu podíváme trochu blíž.

Jupiter (Mu-sing) je planeta přiřazená k energii Dřeva a východu. Oběhne slunce za 12 let a od tohoto jeho pohybu je odvozeno 12 pozenských větví (zvířata) tradiční čínské astrologie. Jeden cyklus je tedy dlouhý 12 let a jeden rok, je tedy jen dvanáctina celého cyklu. Ve staré Číně lidé věřili, že by mohl Velkovévoda Jupiter spadnout na Zemi. V tom případě, by se prý zjevil jako velká hrouda masa, která má kolem sebe dokola oči. Lidé by pak museli velkovévodu ztlouct, nebo ponořit do vody, protože jinak hrozila všem lidem na které jeho oko pohlédlo smrt.
"Předseda nebeské rady", jak zní také jeden z Jupiterových titulů, předsedá stodvaceti nebeským úředníkům. Jedná se o nevypočitatelné božstvo, které ho je dobré nedrážit, ale měli bychom usilovat o jeho přízeň. Od tud také poučky ve Feng shui o příznivých a neblahých směrech. Pokud je Velkovévoda v nedobré náladě, rozsévá smrt prostřednictvím epidemií a jak věřili staří číněné, tomu, kdo jej zanedbává, přinese neštěstí. Jeho hlavní oltář stál v Pekingském chrámu Rolnictví, kde mu císař, první jarní den vzdával poctu.  
Venuše (Tchaj-paj) označovaná jako "Velký bílý" je oproti západní astrologii přiřazena mužskému rodu. Symbolicky je spojena se západní oblohou, energií Kovu, armádou, a smrtí. Nejhorší je její spojení s Marsem, kterému s říkalo "Nebeský trest" a předtsavoval tedy válečnou pohomu.
Co tedy bude zanemat shledání Velkovévody Jupitera a Velkého bílého? K setkání dochází v ne příliš přízivý den. Pondělí je den Kového Fénixe v měsíci Vodní Opice v roce Dřevěného Koně. Denní strážce tohoto dne se jmenuje Odstranění. Takže sami vidíte, že se jedá spíše o kolizní postaveví, které je navíc ovlivněno tím, že vládce západní oblohy přijde na návštěvu k Velkovévodovy Jupiterovi. Kov západu se setká se Dřevem východu. Plující hvězda, která vládne pondělí je Bílá šestka, která je také spojena s Kovem a zapadním sektorem.
Přemíra energie Kovu přinese omezení inspirativní energie Dřeva. Kov ovládá, nebo také omezuje Dřevo. To je základní poučka a protože je Kov hostem a Dřevo hostitelem je jejich role ještě umocněna. Energie Kovu jsou dostředívé a více než kdy v tomto roce se ubírají dovnitř. Super úplněk s podzimem jen dokresluje zvýrazněnou sílu Kovu a energií Jin. V Bílé šestce i ve Velkém Bílém se skrývá určitý náznak hrozby ozbrojného konfliktu. Naštěstí však planeta Mars, která představuje "Nebeský trest" je na Jihozápadním nebi a tak se rachocení zbraní má šanci uklidnit. Východ je ale dlouhodobě pod neklidným vlivem. Ten, kdo ví, že neklidný Velkovévoda Jupiter má tendence podněcovat katastrofy se epidemii Eboly nebude divit, zvlášť pokud se nachází Mars na JZnebi.
Shledání Velkovévody a "Velkého bílého" je tedy jakýmsi vyvrcholením vlivů, které se dnes tak dramaticky prezentují ve sdělovacích prostředcích. Velkovévoda bude ještě kolem 23.08 navštíven Lunou a kolem 25.08 se setkají Saturn (Země) a Mars (Oheň) na jihozápadní obloze, ale o tom si povíme později.

Doporučení pro nadcházející dny je tedy: 
- zaměřite svuj pohled dovnitř a neřešte ostaní. Zabývejte se svými problémy a starostmi. 
- Provádět očistné rituály, které vám pomohou přenést se z jangového období roku k jeho Jinové části. Pro vykuřování budou příznivé látky spojené s Jinovou podstatou energie, jako třeba list TEJ PAT, Kostus, Ylang Ylang a podobné.
- Posilojte plíce a tlusté střevo a to jak jídle tak energetickým cvičením.
- V pondělí nad ránem si přivstaňte a jděte pozdravit velkovévodu Jupitera. 

Žádné komentáře:

Okomentovat