pondělí 16. března 2015

Zvířetník jako na dlani

Mnozí z těch, kteří se čínskou astrologií zabývají jen okrajově, nebo i ti, kteří s ní nemají příliš mnoho zkušeností, tápou v základním rozdělení zvířecích symbolů tradiční čínské astrologie (zvířata správně označujeme jako PV - Pozemské Větve). Vykladači osudu používají jeden malý fígl na počítání posloupnosti, cyklů, tak i spřízněných skupin (tzv. trigonů).

Celý ten fígl je ukrytý ve vaší dlani a na obrázku vidíte, jak jej můžete sami využít. Čtyři prsty jedné ruky Vám pomohou a vy díky tomuto rozložení budete moci lépe určit, jak jdou jednotlivá znamení PV za sebou, a také z toho lehce poznáte, která ze znamení spolu tvoří jakou spřízněnou skupinu. Zvířata skládáme za sebe jedno po druhém, vždy od ukazováčku přes prostředníček a prsteníček až k malíčku. Na každém prstu máme tři články, takže to celé projdeme třikrát, čímž si vytvoříte základní cyklus. Čtyři prsty se třemi články dávají dohromady magický, astrologický počet 12. Pokud tedy jednotlivé články každého z prstů pojmenujeme znameními PV dostaneme jednoduchý a přehledný návod, který nám určuje, jak jsou zvířecí znamení se sebou spojena ve spřízněném duchu. Uvedená červená čísla Vám jen pomáhají porozumět tomu, jak jdou jednotlivá znamení v řadě za sebou od 1 do 12. 

Ukazováček obsahuje znamení Krysy, Draka a Opice, označujeme je jako soutěživé typ. Tyto typy znamení, jsou aktivní ve svém projevu a rádi se s ostatními poměřují. Jde jim o společenské uznání a prestiž.
Prostředníček má na sobě znamení Buvola, Hada a Fénixe, označujeme je jako rozumové typy. Tato skupina se vyznačuje tím, že jejich přístup k životu nepostrádá rozvahu a rozumové zvažování různých situací. Hlavní část rozhodovacího procesu zde hraje rozum, nikoliv srdce a emoce.

Prsteníček obsahuje znamení Tygra, Koně a Psa, zde se mluví o samostatných typech, čímž myslíme, silně dominantní znamení. Mají potřebu individuálního přístupu. Ten požadují a umí ho i nabídnout. Individualita je to co je charakterizuje, i když z nich každého trochu jiným způsobem.

Malíček přináleží znamením Zajíce, Ovce a Kance, označujeme je jako spolupracující typy. O těchto znameních můžeme říct, že jsou společenská a rády se sdružují a spolčují s ostatními.

Přes to, že každé ze znamení je jedinečné a má svoje charakteristické vlastnosti v pozitivním i negativním směru, chápeme tyto skupiny jako spřízněné duše a pokud se nám společně objeví, v rozboru horoskopu 4pilířů, považujeme to za šťastné znamení. Takže až si z vašeho horoskopu zjistíte, jaká že to zvířata se nacházejí ve vašich 4 pilířích osudu, můžete se také podívat, jak spolu harmonizují a zda spolu tvoří jednu ze skupin zde uvedených.

autor: Jaroslav Vydržel

Žádné komentáře:

Okomentovat