neděle 24. května 2015

Osudová Hvězda Nebeského Koně


Možná jste si sami už všimli, že mezi vašimi přáteli, nebo lidmi ve vašem okolí jsou tak zvané neposedné typy. Lidé, kteří velmi rádi cestují, často se stěhují a navíc jsou pro ně často tyto změny míst příznivé. Někdy se to může projevovat také třeba častějším střídáním zaměstnání, které může působit jako by dotyčná osoba neměla nikde pořádné stání. U těchto lidí nacházíme v horoskopu velmi často jednu z mnoha osudových Hvězd, které říkáme „Nebeský kůň“.

Kůň byl v dobách čínských dynastií respektované a ceněné zvíře. Vzpomeňte si jen na obrazy osmi koní třeba v čínských restauracích, které odkazují na prastarý příběh o úctě ke koním. V tak rozlehlé zemi jako je Čína představoval kůň vždy důležitý prvek jak pro cestování, tak v systému komunikace, protože koně sloužili také samozřejmě jako nástroj pošty při posílání zpráv z místa na místo. V neposlední řadě byli koně také strategickým vojenským prvkem, kterému věnoval svou pozornost samotný císařský dvůr. Kůň tedy vždy představoval pohyb a změnu místa.

V čínské astrologii je znamení Koně (WU) také znamením změny. Představuje sedmé znamení zvěrokruhu, které je spojeno s významem křižovatky a tedy změny. Odtud tedy pramení spojení této osudové Hvězdy s koněm. A nebeský kůň je to pro to, že změny, které toto znamení symbolizuje, jsou dány naším osudem, který je podřízen nebeským principům.

Osudová hvězda Nebeský kůň je tedy hvězda změny. Změny místa kde žijeme, zde představuje například stěhování na jiné místo, nebo změna v pracovní oblasti. V tom případě může představovat novou, jinou práci, vyšší postavení v současném zaměstnání, nebo ale také třeba pouze ztrátu současného zaměstnání. 

Zda působí Hvězda Nebeského Koně příznivým nebo nepříznivým vlivem je dáno nejen vztahy prvků, v horoskopické mřížce 4 pilířů. Pokud Nebeský stonek pilíře, k němuž přináleží tato osudová Hvězda, podporuje Denního Vládce, bude Hvězda Nebeského koně působit příznivě a naopak. Ale máme zde ještě jiná pravidla, jak uvidíte následně.

Osudová Hvězda Nebeského Koně je spojena se čtyřmi znameními zvěrokruhu. Jsou to Tygr (YIN), Had (SI), OPICE (SHEN), a Kanec (HAI). Každé z těchto čtyř znamení je spojeno vždy se třemi znameními zvěrokruhu, v jehož rámci se projevuje. Jeho projev odvozujeme od ročního pilíře a znamení v něm uvedeném.

TYGR – KRYSA + DRAK + OPICE

KANEC – BUVOL + HAD + FéNIX

OPICE – TYGR + KůŇ + PES

HAD – ZAJíC + OVCE + KANEC

Takže pokud jste se narodily v roce Zajíce, je znamení HADA, pokud ho máte v horoskopu, také vaší Hvězdou „Nebeský kůň“

Takže si sedněte ke svému horoskopu a podívejte se, jaká znamení v něm máte a zda se tam náhodou tato osudová Hvězda nenachází, protože pokud ano, přivede Vám kůň prospěch při změně místa. Buď pracovního, nebo životního. To vše je odvislé od toho, kde v mřížce horoskopu se jeho znamení nachází.

Lidé, v jejichž horoskopické mřížce je větší množství Hvězd Nebeských Koní, jsou často neklidní, nestálí a často budou v pohybu. Také u hyperaktivních jedinců se s touto hvězdou setkáváme častěji. Pokud je její působení neblahé jsou i neblahé důsledky jejích vlivů. Můžeme ji potom najít u lidí, kteří často ztrácejí domov, jsou postiženi vážnou nemocí dolních končetin či nejsou schopni dlouhodobé práce na jednom místě.

Podívejme se ještě na jednu souvislost s Hvězdou Nebeského Koně. Pokud ji, jako takovou nemáte v horoskopu zastoupenu, může na Vás přesto působit a to prostřednictvím času. Víte jistě už sami, že nejen roky, ale také měsíce, dny i hodiny jsou označeny stejnými 60ti znameními kola osudu. Takže Hvězda Nebeského koně na vás může zapůsobit i v čase, kdy převezme svou vládu. Takže pro ty, kteří jsou narozeni v roce Zajíce, je rok Hada, rokem působení také Hvězdy Nebeského koně i přes to že znamení Hada v horoskopu nemají.

Z pohledu Feng Šuej je možné potlačit nebo naopak zvýšit vliv této osudové Hvězdy prostřednictvím prostoru a úprav v něm. Nicméně pro to abychom tuto Hvězdu mohli aktivizovat je potřeba najít příznivý čas a příznivý směr na kompasu 24 hor.

Přeji Vám všem příznivé působení Hvězdy nebeský kůň a brzy zase na shledání u dalších článků z oblasti čínské astrologie a Feng Šuej.

2 komentáře:

  1. Když zůstaneme u příkladu ročního znamení Zajíce: Jak v tomto případě působí 10 LC Hada?

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. V obecné rovině bychom mohli říct, že nastalo období, které je náchylné ke změnám místa. Tedy, že je možné, že přijde na přetřes stěhování. Abychom dovedli více určit vliv a působení Nebeského Koně, museli bychom vidět celý horoskop, protože pouze z 10 LC nepoznáme jestli to bude změna vynucená okolnostmi, nebo bude volená námi, jak moc příznivá pro nás tato změna bude zda bude spojena s bydlením atd. Pořád je potřeba mít na paměti že se jedná o potenciál, nikoliv danost. Potenciál, který se ale mnohdy naplní.

      Vymazat