pondělí 27. července 2015

TCM pro doma - Zahřívací mast


V létě se často setkáváme s chřipkami, které nás postihnou, když prochladneme nebo profoukneme v autě, nebo v práci u klimatizace, u otevřeného okýnka MHD nebo automobilu, dokonce můžeme profouknout doma u okna, kde rádi po ránu snídáme. Pak se mohou objevit ostré bodavé bolesti třeba kolem oblasti dutin hlavy nebo středního ucha. Mohou nás ale také bolet lýtka, po běhání za ranního chladu a podobně. Těmto všem počátečním problémům je společné jedno a tím je tzv. "zevní napadení větrem".
SKOŘICE
ZÁZVOR
KAFR
Jde o to že, vítr nám tzv. rozfoukal naší životní energii čchi v postižené oblasti a do uvolněného místa se nastěhovalo prochladnutí. Pokud tam totiž není životní energie teplé jangové povahy, objeví se v dané oblasti chlad jinu, provázený nejčastěji ostrou bodavou bolestí.
Pro všechny tyto případy dobře funguje zahřátí dané oblasti a tím dodání prokrvení, které do míst navrací teplo a harmonii. Zahřát danou oblast můžeme několika způsoby a mne se osvědčila domácí zahřívací mast. Vyrobím si ji tolik, kolik právě potřebuji a nemusím nic skladovat ani uchovávat. Její výroba je velmi jednoduchá a trvá jen chviličku.
Potřebujete nějakou základní bázi, něco v čem vše smícháte. Může tím být bamabucké máslo, sádlo, lanolinová mast, nebo třeba obyčejná lékařská vazelina, ale já se přimlouvám za přírodní produkty, které nezatěžují náš organizmus zbytečnou chemií. Dále sušený a mletý zázvor, mletou skořici a pokud máte i něco málo kafrového oleje, bude dobré jej přidat.
Špetku od každého z koření spolu s pár kapkami Kafrového oleje pořádně promícháte s příslušným množstvím bambuckého másla nebo kokosovým olejem. Poté můžete aplikovat na postižené místo. Často stačí jen jedno použití a bolest ucha je pryč.  Sami ucítíte na místě kam jste mast aplikovali jak se pokožka zahřívá a tím pádem i prokrvuje.

Žádné komentáře:

Okomentovat