čtvrtek 20. srpna 2015

Pečeť božského Fu Siho na domovní dveře

Čínská metafyzika je plná tajemství a kouzel. Dnes se s Vámi chci podělit o jedno ochranné kouzlo, které se používá třeba jako zámek na dveřích, pro ochranu před nevítanými návštěvníky tohoto, ale také onoho světa. Jedná se o Pečeť božského Fu Siho.

Fu Si je legendami opředená bytost, která je napůl drakem. Jeho sestra Nü Wa, se kterou utvořil první manželský pár, je podle jedné legendy stvořitelkou lidí. Fu Siho postavení v čínské metafyzice má mnoho zvláštních podob, protože jsou mu připisovány různé objevy, které stáli na počátku lidské existence, jako je výroba sítí, objev tepelné úpravy jídla, zpracování hedvábí a třeba i výroby hudebních nástrojů. Nás však dnes zajímá Fu Siho přínos do oblasti metafyziky, protože je mu také připisováno sestavení osmi trigramů.

Trigram je grafický obrazec tři vodorovných čas, které jsou plné nebo přerušené. Tento systém trigramů stojí v zárodku věštecké Knihy Proměn a má provázanost do numerologické tabulky tak, jak jsme si ji ukazovali v článku „Jak určit svou Hvězdu osudu“. Snad opravdu Fu Si vyděl z rozbouřených vod Žluté řeky vystupovat legendární želvu Ao, která na svém krunýři nesla znaky, ze kterých Fu Si odvodil vše potřebné. Ať tak nebo tak, je to, co nás dnes zajímá, úzce spojeno s pohybem čísel v numerologické mřížce. Tento pohyb je velmi specifický a má svůj, pro mnohé lidi, utajený význam. To, jak se pohybují čísla v mřížce, není nahodilé. Jejich pohyb má řád a pro toho, kdo se chce věnovat Feng Shui a čínské astrologii, je dobré, se jej naučit, protože vám odkryje mnohá tajemství. Všem ostatním bude stačit porozumět pohybu v numerologické mřížce tak, jak je ukázaný na obrázku.


Teď si představte tuto magickou formuli, toto zaklínadlo prostoru a času, které má harmonickou dokonalost, jako váš ochranný amulet, kterým označíte svoje dveře, když odcházíte z bytu či domu. Tím, že na domovní dveře provedete rukou toto znamení, uzamknete a ukryjete vchod do svého domu před nežádoucími návštěvníky z tohoto i onoho světa. Vše můžete doplnit krátkým magickým zaříkadlem:  „Uzavírám tento dům, ať se brání zlodějům, zavírám ho podruhé, vyhnou se mu duchové.“


Poté je magické kouzlo dokončeno a my, můžeme v klidu odejít do práce, odjet na dovolenou, nebo kamkoliv jinam. Neměli bychom, při našem příjezdu zapomenout vchod zase stejnou pečetí odemknout, jinak by se nám mohlo stát, že nás duchové domova nějaký čas mohou trápit, vždyť jsme je sami požádali, aby se bránili nezvaným návštěvám…

Žádné komentáře:

Okomentovat