čtvrtek 6. srpna 2015

Předpověď a rozpis energií na SRPEN 2015

V tradiční čínské astrologii otevírá měsíc srpen období podzimu. Možná se to mnohým zdá přehnané, zvlášť s těmi vedry, které teď máme, ale je to tak. Vše vychází z počítání tradičního kalendáře Xia, který je rozdělený na 24 období (Jie Qi). Počátkem našeho měsíce srpna, přesněji 8. Srpna 2015, začíná 13 té období Jie Qi které se jmenuje „Počátek podzimu“ s ním přichází další období v kalendáři, které transformuje nebeskou čchi. Počíná se tedy období transformace, kdy se životadárná čchi bude shromažďovat a ukládat do země aby v ní nazrála a s jarem se zase zrodila.

Podzim a s ním tedy nové energie přicházejí 8.srpna 2015. Vlády se ujme Dřevěná Opice, která je vládcem srpnových dní a svou vládu si podrží až do 7.září 2015, kdy ji vystřídá Ohnivý Fénix (Kohout). Znamení Dřevné Opice (čínsky Jia Shen) se někdy označuje symbolem Opice šplhající na strom. Její podstata je divočejší než u jiných opičích znamení, protože kombinace Dřeva (regenta znamení) a Kovu (vládce znamení Opice) je svým způsobem konfliktní. Dřevo přináší do tohoto znamení divokost a nespoutanost. Proto se můžeme v tomto období nadát změn a proměn, které nemusíme vnímat příznivě. Je pravděpodobné, že v tomto čase Dřevěné Opice budou některé diskuze vypjatější a prosazování některých pohledů vášnivější než obvykle, Opice totiž oplývá rozumovou bystrostí a nadáním pro diskuzi. Dřevo přináší dynamiku a expanzi. Skryté elementy Jangové Země, Jangového Kovu a Jangové Vody přispívají jak síle Dřeva tak k síle Kovu. Harmonizačním prvkem je déšť a vodní prameny.Příznivě se v tomto období bude mít KRYSA, DRAK, HAD a OPICE, nepříznivé období to bude pro TYGRY a zvlášť pro ty Zemské. Naopak tam, kde je vládcem Dřevo a Oheň, bude Dřevěná Opice působit příznivým vlivem, který se projeví jako určitá podpora. Zkontrolujte si tedy vztahy vašeho denního vládce (energie vašeho dne narození) k regentu znamení (Dřevěná Opice), protože pokud je Váš denní vládce Dřevo, je jeho vliv spíše neutrální, Oheň bude Dřevem podporován a Země blokována. Pro ty s denním vládcem Kov je toto období příležitostí a Vodním denním vládcům bude svým způsobem sílu ubírat. Rozhoduje také polarita, ale v obecné rovině jsem vám vlivy naznačil. Je teď na každém z vás podívat se jaké vlivy Vám srpen přinese.Podle prvků víme, jestli vás znamení Dřevěné Opice podpoří, nebo oslabí a prostřednictvím numerologické mřížky se podíváme, jaké oblasti v tomto měsíci přicházejí pro vás v úvahu jako oblasti zájmu. Tedy jako oblasti toho co z "Mapy života" vystoupí jako vaše případné téma. Znamení Dřevěné Opice je tento rok spojeno s číslem 8, což je jedna z devíti Hvězd, která sebou nese poselství převážně pro nejmladšího syna, malé děti, tedy hlavně chlapce, ale také všechny, kteří se narodili pod touto Hvězdou. V mřížce pro srpen si najděte aktuální umístění Vaší hvězdy a ve vedlejší, která je nazvaná Mapa života oblast, která je pro Vaší Hvězdu aktuálně přiřazená.Posledním, na co se podíváme v rozboru tohoto období je poselství Knihy Proměn (I ting). Prastarého věštebného orákula dynastie Čou, které je staré více jak 3000 let. Ke znamení Dřevěné Krysy se tento rok pojí hexagram číslo 64 Huo Shui Wej Ji, což je posledním znamením z celé Knihy Proměn. Každé GUA (znamení) je složeno ze šesti čar, dvou typů. Plných, které představují síly Jangu a přerušovaných, které jsou představiteli Jinu. Prostřednictvím jejich uspořádání k nám orákulum promlouvá o postavení sil nebe, země a lidí a dává nám tak nahlédnout do přediva osudu.

Obecné poselství znamení Huo Shui Wej Ji nevyznívá úplně příznivě, protože se jedná o postavení dvou základních sil Ohně a Vody v převráceném umístění. Oheň je na severu tedy v horní polovině znamení a jeho síla stoupá vzhůru, kdežto voda je na jihu a ze své podstaty klesá. Tím se ale hexagram bortí a síly se oddělují. Proto je hlavním poselstvím tohoto znamení vytrvat. V původním komentáři se mluví o cestě mladé lišky, která se snaží dostat na druhý břeh velké řeky.  Během tohoto pokusu si však namočí ocas, což není příznivé. Vytrvalostí na své cestě však úkol zdárně dokončí. Komentář ke znamením je alegorií na válečné tažení generála Čou ze státu Čou, který pomáhal dynastii Šang v boji proti jejich nepřátelům. Pokud bychom měli přenést poselství šedesátého čtvrtého hexagramu do současnosti, vypadalo by to asi následujícím způsobem:
Obecné napomenutí: Ačkoliv toto znamení naznačuje málo štěstí, je prospěšné vytrvat a neztrácet naději. Protože pokud budete pilný a vytrvalý úspěch se dostaví.
Bohatství: Nepříznivý výhled a možné prohloubení dluhu. Je však důležité vytrvat a překonat to. Využijte tento čas na zlepšení svých znalostí a dovedností.
Vztahy: Neuspokojivý výhled, ale neztrácejte hlavu. Šance na zlepšení zde jsou.
Obchod: Nepříznivý výhled, ale zlepšení se blíží. Vytrvejte.
Rodina: Lepší dny jsou před Vámi, pokud zůstane rodina jednotná a soudržná přes těžké časy.
Právní záležitosti: Je zde nebezpečí prohrát případ.
Zkoušky: Dosažení uspokojivého výsledku.
Cestování: Doporučení na odložení všech cestovních plánů. Pokud je cestování nevyhnutelné, doporučuje se cestovat do blízkých destinací a nepodcenit bezpečností rizika s cestou spojená.
Zdravý: Pokud jsou zdravotní indispozice, je potřeba vyhledat lékaře.
Ztracený majetek: Ztracený majetek je možné nalézt v jižní nebo severním směru.

1 komentář: