sobota 3. října 2015

Říjen 2015 pod vládou Ohnivého Psa


Osmého října se ujímá své vlády nad měsícem říjnem Ohnivý Pes, který je symbolem oddaného přívětivého strážce. Co vše nám, ale toto období přinese, se podíváme podrobněji v předpovědi na nadcházející dny, protože nejenom Ohnivý Pes, ale také osudová Hvězda šestka bílá a hexagram Gen Wei Shan budou spolupůsobit na podzim v tomto roce Dřevěné Ovce.
Takže nejdříve trochu suchých faktů. Znamení Ohnivého Psa (BING XU)se ujímá své vlády osmého října a jeho vláda potrvá po dvě období kalendáře Xia až do dne 7.listopadu 2015. Ohnivý Pes, tedy obsahuje období, kterému říkáme „studená rosa“ a období „ jinovatky“. Obě tato období spadají do doby, kterou označujeme jako „Nashromážděná čchi“ a jsou třetí, závěrečnou fází podzimu. Znamená to, že se projeví mix energií Ohně, Kovu a Země, protože Oheň vládne znamení Psa, Kov ročnímu období podzimu a Země se projeví jako přechodový prvek mezi ročními obdobími. Tedy mezi podzimem a zimou. Pokud v tom máte trochu zmatek, nevadí. Pokusím se to vše postupně probrat.

Říjen je posledním ze tří podzimních měsíců, podle počítání tradiční čínské astrologie, který je, jak mnozí čtenáři už z mých článků ví, odlišně chápán a počítán, než je tomu v astronomii a astrologii západní. Vrcholem podzimu je podzimní rovnodennost, kterou jsme si spolu se super úplňkem užili koncem září. Ohnivý Pes, nám tedy ohlašuj poslední třetinu podzimu a v rámci roku Dřevěné Ovce je to období, kdy dojde ke zpomalení a vyrovnání. Energie měsíce se zbrzdí, aby mohlo dojít k dorovnání a srovnání sil. Je to tedy období, které je možné dobře využít, pokud jsme v nevýhodné pozici. Znamení Psa je spřízněno se znameními Tygra a Koně. Tato trojce znamení tvoří harmonickou trojku a pro všechny, kteří mají tyto znamení ve svém horoskopu je to dobrá zpráva, protože budou energiemi měsíce podporováni. Pro ty, kteří mají v horoskopu znamení Draka a znamení Ovce to však není příznivá zpráva, protože pro ně je Znamení Psa, které vládne této době neblahým znamením.

Energie Ohně, která je jedním z pěti elementů projevujících se v tradiční čínské astrologii, ale i Feng Šuej a medicíně je s podzimem uvězněna a oslabována. Přesto zde můžeme její sílu cítit velmi významně, protože období Ohnivého Psa započne ve dni Ohnivého Hada a to jeho síly násobí a vyrovná je s působením energie Kovu. Můžeme tedy předpokládat, že síly energie Ohně budou na konci podzim tohoto roku stejně silné jako síly Kovu, které se na podzim projevují přirozeně. Znamená to, že mezi atributy Ohnivého Psa bude patřit určitý přívětivý a radostný projev doplněný ale finanční nezodpovědností a to ze strany těch, od kterých bychom to ale neočekávali. Oheň totiž ovládá Kov, omezuje a přetváří ho. A energie Kovu je tradičně spojována s prosperitou, penězi, drahým kovem i drahými kameny.

Není to tedy vhodná doba na zahájení podnikání, je dobré nejednat unáhleně a vyčkat příhodnější čas stejně jako i v jiných finančních otázkách. Je prospěšné nechat věcem volný průběh. Osud se totiž změní k lepšímu, jak slibuje hexagram Gen Wei Shan určený pro toto období.

V právních záležitostech je lepší sáhnout k mimosoudnímu narovnání, než se nechat zatáhnout do vleklých soudních sporů. Stejně tak je lepší odložit důležité cesty na delší vzdálenosti, protože na cestách se rýsují problémy a překážky, se kterými nepočítáte.

Se vztahy je to v tomto měsíci složité protože i zde se objevují překážky a těžkosti, které se v rodinách mohou projevit špatnou komunikací, která může vyústit až k plýtvání rodinnými financemi a jměním.

Se zdravím je to na podzim obecně problematické, protože přichází období náročné na naši imunitu, nachlazení a astmata. Obecně je podzim náchylný k respiračním onemocněním, protože orgánem podzimu jsou plíce, ale moje varování je hlavně směrem ke kardiakum, u kterých je riziko zhoršení zdravotního stavu zvýšené a Kniha Proměn varuje i před předčasným úmrtím. Šetřete tedy své srdce a vyživujte krev.

Nepříznivé dny měsíce října jsou tyto:

6. října 2015 – Obecně nepříznivý den pro významné události
16. října 2015 – Obecně nepříznivý den pro významné události a také den roční kolize
19. října 2015 – Den měsíční kolize
25. října 2015 – Obecně nepříznivý den pro významné události
28. října 2015 – Obecně nepříznivý den pro významné události
31. října 2015 – Den měsíční kolize
Jinak o povaze jednotlivých dnů vychází na mém facebookovém profilu denní horoskopy. Které můžete v předvečer daného dne číst i na facebookové stránce ČÍNSKÉ ASTROLOGIE

1 komentář: