úterý 15. listopadu 2016

Stojí za úspěchem Donalda Trumpa Feng Šuej ?

 Snad celý svět se dnes dívá na dění ve Spojených státech amerických, kde byl 8. listopadu 2016 zvolen 45. prezidentem Donald John Trump. Jaká byla jeho cesta, a co stálo za jeho úspěchem? Dal se jeho úspěch v letošních prezidentských volbách předpovídat? Podívejme se na dění a energie kolem Donalda Trumpa trochu jinýma, než geopolitickýma, očima. Pojďme se podívat, jakou roli hrálo v jeho životě Feng Šuej a co vše můžeme pro jeho budoucnost předpovědět z jeho BaZi horoskopu.
Donald John Trump se narodil do relativně bohaté rodiny 14. června 1946 v newyorském Queensu, jako čtvrté z pěti dětí. Jeho dědeček Trump, původem němec, vlastnil několik restaurací a jeho otec se stal v New Yorku významným stavebním podnikatelem a výrazně přispěl k úspěšným začátkům Trumpovi kariéry. Z dostupných zdrojů víme, že dětství D.J. Trumpa nebylo lehké a kvůli problémům ve škole ho rodiče ve 13 letech poslali na New Yorskou vojenskou akademii, kde získal mimo jiné akademické vzdělání. Od roku 1968 pak začal pracovat pro otcovu firmu. V roce 1977 se pak oženil s českou modelkou Ivanou Zelníčkovou (Zlín). Tolik tedy obecné informace.

Pokud se podíváme do Trumpova horoskopu, zjistíme, že se narodil v roce Ohnivého Psa, měsíci Dřevěného Koně; ve dni Zemské Ovce a hodině Zemského Hada.

Ohnivý Pes (jeho znamení roku) je tedy jakýmsi symbolem toho jak jej lidé vnímají v obecné rovině a také toho, jak on k lidem v obecné rovině přistupuje. Pokud řekneme Ohnivý Pes, asi se mnohým, díky mediální kampani, vybaví Kerberos, který je v řeckých mýtech strážcem podsvětí. To je ale trochu nesprávná představa, protože Kerberos není primárně spojen s ohněm a za druhé, čínská metafyzika přiřazuje k elementu Ohně srdečnost a radost. Oheň v jeho Yangové formě činní znamení Psa optimistickým, činorodým znamením. Jeho hlavním charakterem, nebo větou na jeho rytířském erbu, by mohlo být: „Nikdy se nevzdávej“. V duchu tohoto hesla se D. Trump stále zvedá a po neúspěších, které ho potkali jak v obchodě, tak v politice, znovu začíná nový den s entuziasmem o poznání větším.

Úhelným kamene Trumpova horoskopu je znamení Yinové Země, které označujeme jako „Denního vládce“ a které nás informuje o pravé podstatě zrozence. Yinová Země, jejímž symbolem je úrodné pole, nebo tkalcovská osnova a útek říká, že lidé pod jejím vlivem jsou mírní, klidní a přemýšlivý. Tento obraz D. Trumpa máme dosti zkreslený, a to hlavně díky vypjaté předvolební kampani na prezidenta USA, na rozdíl třeba od Hillary Clinton, jejímž znamením „Denního vládce“ je Yangová Země, která se projevuje houževnatou silou a neústupností. Přesto, že je znamení Yinové Země v případě Donalda Trumpa projevem mírnosti, klidu a přemýšlení, musíme si uvědomit, že jeho „Denní vládce“ je silný a tedy houževnatější oproti právě Hillary Clinton, jejíž „Denní vládce“ je slabý. Silný a slabý „Denní vládce“ ukazuje na rozdílné přístupy k životu a u vítěze voleb nám jasně dokazuje jeho ochotu a touhu po vítězství.

Element Země je u Donalda Trumpa vůbec zajímavým elementem. Předně najít silného „Denního vládce“ u zrozenců Zemské podstaty není tak běžné, jako je tomu třeba u Dřevěných, Vodních či Ohnivých. A pokud už tedy najdeme člověka se silným „Denním vládcem“, najít ještě toho, jehož vlastní element je také tím nejsilnějším prvkem ze všech jeho prvků, je o poznání méně pravděpodobné. Silný vlastní element posiluje osobnost člověka a u silných jedinců z nich dělá opravdu sebevědomé a dominantní osoby. Přemíra tohoto elementu může však člověka vykolejit a izolovat. Může v něm probudit pocit osamělosti, opuštění, toho že nikdo nedělá ty dané věci lépe než on. Tento moment je nejspíš Achilovou patou Donalda Trumpa a bude tedy velmi záležet na tom, kým se obklopí během svého funkčního období v úřadu prezidenta USA. Naštěstí měl tento rok štěstí, protože období vlády Opice je pro něj příznivé a přivádí mu do cesty nápomocné přátele (Hvězda Šlechtic). Následující rok Fénixe probouzí Hvězdy přízně a bohatství a do života D. Trumpa bude přivádět nejspíš další příznivé vlivy.

Element Země hraje u D. Trumpa ještě další roli, která ovlivňuje jeho kariéru a bohatství. O jmění a bohatství, se kterým D. Trump disponuje, můžeme jen spekulovat, protože oficiální čísla nejsou k dispozici a on sám mlčí jako hrob. Jako stavební a realitní magnát však působí právě v elementu Země a můžeme vidět, že i přes to, že je jeho pole působnosti široké, dosáhl v této oblasti úspěchu a jistého respektu. Symbol jeho impéria, budova Trump Tower, která stojí na 5.Avenue, byla upravena s přispěním mistrů Feng Shui v devadesátých letech stejně, jako i další Trumpovi realitní projekty. Za Feng Shui úpravami Trumpových budov stojí dcera mistra Tin Suna, Pun-Yin, která se v polovině devadesátých let chopila příležitosti a zpracovala rozbory pro mnohé Trumpovi budovy. Feng Shui a BaZi využívají ve své práci mnozí významní obchodníci světa. Vzpomeňme v této souvislosti třeba Richarda Brandsona, který vlastní značku Virgin, pod kterou patří na 400 různých společností po celém světě, a který spolupracuje s mistrem Joey Yepem. 
D.Trump spolu Pun-Yin a jejím otcem.

D. Trum se seznámil s mistrem Tin Sunem v půlce 90tých let a pokud se podíváme na mediální obraz D. Trumpa, nemůže moc předpokládat, že ho k využití Feng Shui vedl primárně zájem o kultivaci a harmonizaci ducha a těla. Jeho primárním zájmem bylo využít Feng Shui na rostoucím realitním trhu a získat tak jak faktický, tak také marketingový nástroj, který by přilákal nejen čínské investory. Dům či byt s nejlepším Feng Shui v budově můžete zpeněžit znatelně lépe než ty ostatní a toho si byl D. Trump vědom. Díky Pun-Yin a projektum D. Trumpa se Feng Shui dostalo do povědomí široké veřejnosti nejen na Manhattanu a i přesto, že bylo následně různými bytovými architekty a různými esoteriky zkresleno, nestále v zájmu realitních agentů a developerů zůstává.

To, že Donald Trump používá Feng Shui od 90 let minulého století se ví dlouho, ale nakolik jeho síly využil také v současné situaci, při prezidentských volbách, nám zůstane asi utajeno. O těchto věcech, se veřejně nemluví, ale co na základě rozborů víme, je to, že pro D. Trumpa bude nejnáročnějším rokem jeho prezidentování rok Zemského Psa (2018). Neblahá Hvězda žlutá pětka se přesune z přední části Bílého domu do jeho zadní části a síla dvou yangových Zemských znamení, které představují primárně jeho konkurenty, budou velmi silně působit v jeho neprospěch. Naštěstí má Oválná pracovna několik dveří a tak si možná D. Trump nechá poradit od Pun-Yin, které by měli zůstat v tomto roce zavřené a které má naopak používat.

Žádné komentáře:

Okomentovat