středa 28. prosince 2016

Významné dny roku 2017 – dny bílých Hvězd

Logo Akademie Černé želvy
Nadcházejíc rok Ohnivého Fénixe má mnohá specifika, které se mohou laikovi zdát podivná, ale pro praktiky čínské astrologie a Feng Šuej to musí být známé věci. Mezi tyto zvláštnosti patří například dny bílých Hvězd. Dny bílých Hvězd jsou samostatný fenomén v technice výběru vhodného dne. Tedy používáme je, pokud plánujeme nějaké aktivity a vybíráme vhodný čas pro něco důležitého. Samostatný fenomén jsou proto, že stojí mimo tradiční čínskou astrologii 4 pilířů osudu (BaZi), ale jsou svázány s tradičním Feng Shui a taoistickou numerologií.

Asi jste si už všimli, že tradiční čínská astrologie používá uzavřené systémy opakujících se sekvencí, jakými je 10 prvků (Nebeské kmeny) a 12 zvířat (Pozemské větve). Feng Shui oproti tomu používá systém 9 hvězd (XKLS), který má také svá pravidla.

Mezi laiky se u nás pro tuto sekvenci stále drží nesprávné pojmenování Ming Kua, přestože Ming Kua označuje pouze trigram (obrazec o třech čarách) přidružený k jednotlivým Hvězdám. Je také stále ještě rozšířený nešvar nahrazovat znalost BaZi (tradiční čínské astrologie) právě systémem Xuang Kong Life Star (XKLS) jak je běžně tato sekvence 9 Hvězd ve světě mezi odborníky označována.

Devět Hvězd (XKLS) je velmi stará technika, kloubící se v sobě taoistickou numerologii, astrologii a zemědělství. Ano zemědělství, protože mřížka o devíti polích (3x3) známá u nás jako Saturnův čtverec je odvozena z prastarého systému studničních polí, ke kterému se odvolával už mistr Konfucius. 
Magický numerologický čtverec

Ve zkratce a zjednodušené formě jde o to, že tak jako my, tak i staří Číňané chápali souhvězdí velkého vozu, jako vůz. Tedy dopravní prostředek pro boha, který řídí lidské osudy. Jeho otáčení po obloze odkazovalo na pohyb ročních období, ale má také mnoho dalších asociací, které nás v souvislosti s bílými Hvězdami nemusí zajímat. Velký vůz je tvořen 7mi hvězdami. Staří Číňané k těmto hvězdám připojují navíc ještě 2 Hvězdy (vlivy), které označují jako levý a pravý pomocník. Někdy jsou tito pomocníci spojováni se Sluncem a Měsícem. Sedm hvězd a dva pomocníci je dohromady 9 Hvězd. K jednotlivým hvězdám a pomocníkům, byli v minulosti astrology a věštci přiřazený určité atributy a hvězdy dostali svoje specifická jména, jako třeba Šedý, či hladový vlk, Vojenská ctnost nebo třeba Nebeský lékař. Každá z Hvězd se označuje kromě již naznačených jmen, především číslem a barvou. To je dnes již nejrozšířenější způsob označení. Tedy máme jedničku bílou, dvojku černou, trojku jadeitovou atd. Bílé hvězdy jsou hvězdy s číslem 1, 6 a 8 a právě ty nás budou zajímat. Význam a vliv těchto hvězd je součástí Feng Šuej od dávných dob. A právě jeden moment z Feng Shui si teď objasníme. 
Otisk stély s vyobrazením velkého vozu

Systém devíti Hvězd (7 hvězd velkého vozu + 2 pomocníci) je kromě prostoru spojen také s časem. Tak trochu bez ohledu na tradiční čínskou astrologii. Vše se zapisuje do numerologické mřížky o devíti polích (3x3). Tedy určitá časová období jsou symbolicky spojena s určitou Hvězdou tohoto systému. V současné době se třeba nacházíme v dvacetiletém období, které ovládá Hvězda osmička bílá a rok Ohnivého Fénixe, který začíná za nedlouho, bude rok, který bude pro účely tradičního Feng Shui spojen s Hvězdou jedničkou bílou. Ne každý už ví, že kromě dvacetiletí a roku, jsou tyto Hvězdy přiřazeny také jednotlivým měsícům, dnům a také hodinám. Toho využívá Feng Shui a taoistická numerologii v mnoha ohledech.

Pokud se tedy na čas podíváme prostřednictvím kalendáře a systému devíti Hvězd, uvidíme, jak se každý jeden moment času skládá z určitých kombinací čísel. Tyto kombinace můžeme vyhodnocovat a očekávat od nich určité kvality. Kombinace 1-6-8 je z pohledu taoistické numerologie jednou ze zvlášť příznivých kombinací pro pozemský chod věcí. Jedná se o energii Země a ta je spojena s Feng Shui přímo, protože Feng Shui pracuje primárně se čchi země, sleduje jeho tok a snaží se ho využít. Dny bílých Hvězd tedy na 24 hodin otevírají kanál pro příliv pozitivní energie a příznivě ovlivňují naše aktivity v daném čase. Primárně se vliv bílých Hvězd projevuje v oblasti našeho pozemského, materiálního života. Ať už se jedná o naši kariéru, nebo studium, které také podporuje naši profesní dráhu. Pokud jste OSVČ a nebo majitel firmy, mají bílé hvězdy dopad do vaší úspěšné kariéry v oboru, ve kterém podnikáte. Navíc nám dny bílých Hvězd zprostředkovávají pomoc od lidí, kteří mohou naši profesní kariéru podpořit, od lidí ve vyšším postavení, nebo od moudrých rádců. Obecně nám bílé Hvězdy umí vylepšit naše pozemské živobytí, umí nám otevřít nebeskou pokladnici, pokud toho tedy dovedeme my sami využít. Aktivace Hvězd se provádí rituálem který si popíšeme na konci článku.

Pokud se tedy podíváte na kalendář a systém devíti hvězd, zjistíte, že tyto dny nejsou vůbec tak běžné. Mohou se objevit jen v letech, které ovládá 1, 6, nebo 8. A v těchto letech jen v měsících a dnech, v nichž jsou zase tyto dny a měsíce pod vlivem 1,6 nebo 8 ale pouze tak, aby rok, měsíc a den obsahoval vždy po jedné z těchto hvězd. Tedy aby se objevila některá kombinace všech tří Hvězd 1-6-8. Letos se jedná jen o 7 dní z celého roku, a tedy za 9 devět let máme tuto možnost tak u zhruba 20 přesně definovaných dní. To není mnoho, pokud si ještě uvědomíme, že ten daný den nesmí být také náš kolizní den podle tradiční čínské astrologie. Kolizní den nám totiž brání plně využít potenciál, který nám je nabízen.


Jednotlivé dny bílých Hvězd roku 2017  11.02.2017

Jedná se o den Zemského Hada, který je také zároveň úplňkovým dnem. To jeho specifiku jen posiluje. Tento den je nevhodný na aktivaci bílých Hvězd pro ty, kteří se narodili v roce Kance (Vepře).


20.2.2017

Jedná se o den Zemského Tygra, který je kolizní den pro ty, kteří se narodili v roce Opice, a proto pro ně není tento den příznivý pro aktivaci bílých Hvězd.


1.3.2017 

Jedná se o den Ohnivého Kance, který je kolizním dnem pro ty, kteří se narodili v roce Hada, a proto pro ně není tento den příznivý ani pro aktivaci bílých Hvězd.


8.4.2017

Jedná se o den Dřevěného Buvola, který je zároveň kolizním dnem pro ty, kteří se narodili v roce Ovce. Proto není toto pro Ovce vhodný den ani pro aktivaci bílých Hvězd. 


26.4.2017

Jedná se o den Vodní Ovce, který je zároveň kolizním dnem pro ty, kteří se narodili v roce Buvola. Proto není toto pro Buvoly vhodný den ani pro aktivaci bílých Hvězd. 


15.11.2017

Jedná se o den Ohnivého Koně, který je zároveň kolizním dnem pro ty, kteří se narodili v roce Krysy. Proto není toto pro Krysy vhodný den ani pro aktivaci bílých Hvězd. 


3.12.2017

Jedná se o den Dřevěné Krysy a zároveň také úplňkový den, který vliv bílých Hvězd umocňuje. Zároveň se jedná o kolizní den pro ty, kteří se narodili v roce Koně. Tento den tedy není příznivý pro Koně, ani pokud se týká aktivace bílých Hvězd. 


Rituál pro aktivaci bílých Hvězd.


Budete potřebovat:


- 9 vonných tyčinek jako obětiny duchům. Dbejte na jejich dobrou kvalitu.
- Misku se solí, do které budete dávat vonné tyčinky. Musí být dostatečně hluboká.
- Misku s vodou
- Svíčku
- Kovový zvonek
- List papíru a psací náčiní

Na základě vašeho horoskopu 4 pilířů vyberte vhodný den a příznivou hodinu pro aktivaci bílých Hvězd. Velmi dobře rozmyslete své přání a žádost, kterou duchům budete předkládat. Doprostřed místnosti, kde budete provádět rituál aktivace bílých hvězd, umístěte stůl tak, abyste čelem stáli do vašeho příznivého směrů Shen Qi. 

Na stolek rozestavte všechny propriety tak, abyste nemuseli se vším složitě manipulovat. Nezapomeňte, že budete mít svíčku po dobu celého obřadu zapálenou. Svíčku postavte na levou stranu a misku s vodou na pravou stranu od misky se solí. Svíčku zapalte před obřadem.

Obřad započněte krátkým soustředěním se a zaměřením se na přítomnost. Ze své mysli odstraňte všechny myšlenky, které tam pro tuto chvíli nepatří. Přivolání duchů provedete zazvoněním na kovový zvonek. Poté se na duchy obraťte s prosbou, kterou také napíšete na papíru. Papír zapálíte od oltářní svíčky a necháte dohořet v misce se solí. Tím se vaše prosba dostane na druhý břeh do říše duchů. Následně zapalte od oltářní svíčky 9 vonných tyčinek a umístěte je do misky se solí. Jednu po druhé tak, aby nespadly, nekřížili se a ani si nepřekáželi. Vyčkejte, dokud tyčinky nevyhoří a duchové nepřijmou své obětiny. Během té doby myslete na přítomnost a na vaše přání. Rituál zakončíte zazvoněním na zvonek. Během rituálu byste měli být čelem do vaše Sheng Qi směru. 

Po ukončení rituálu uschovejte svíčku na další rituál. Neměli byste ji zbytečně vypálit. Vodu z misky vylijte třeba do květináče, nebo jinde venku na zem (ne beton), nebo si ji uchovejte a použijte na opláchnutí zárubní v den příznivý pro očistu prostoru. Je to voda, která prošla rituálem, a bylo by dobré s ní tímto způsobem nakládat. Sůl, popel z dopisu a vonných tyčinek vyneste před dům a nechte větrem rozfoukat.

Pokud si nejste jisti svým horoskopem, vaším příznivým směrem nebo vaším příznivým datem pro aktivaci bílých Hvězd napište mi, a já vám na základě vašeho data narození pomohu určit všechny tyto základní atributy pro Váš rituál. Toto osobní nastavení je placená služba v ceně 500,- kč.

Žádné komentáře:

Okomentovat