čtvrtek 5. ledna 2017

Neblahé dny finanční ztráty pro rok 2017

Astrologové čínské astrologie používají ve své práci jeden zajímavý nástroj. Říká se mu Tong Shu a je to určitý druh diáře, nebo také kalendářní ročenky. V tomto diáři jsou ke každému dni podrobné informace o vlivech Nebe i Země. Najdeme zde informace o horoskopických znameních, o hexagramech knihy Proměn, o životních hvězdách Xuang Kong Feng Shui o specifických Hvězdách čínské astrologie a mnoho, mnoho dalšího. Ty příznivé vlivy bývají zaznamenány červeně, ty neblahé černě.

O některých příznivých dnech roku 2017 jsem už psal ve svém článku o dnech bílých Hvězd (více zde). Dnes si něco povíme o těch nepříznivých vlivech. Mezi jedny z nejméně příznivých dnů patří dny Wu Lu Ri. Nepříznivost těchto dnů je v jejich neobvyklé ztrátě kvalitní chí (životní síla), která vychází z rozdílných sekvencí HS a EB. Výpočet těchto dnů pro dané období je relativně komplikovaná záležitost a nebudeme se ji zde věnovat, ale je dobré si dny Wu Lu Ri (dny finanční ztráty) vyjmenovat a zapsat do diáře. Proč?

Protože už staří Číňané tyto dny považovali za nepříznivé pro jakékoliv obchodní a finanční aktivity. Doporučovali v těchto dnech, vyhnout se podpisům jakýchkoliv smluv, odsouhlasit, ale i podávat obchodní nabídky, vydat se na obchodní cesty, zahájit podnikání, otevřít obchod, nebo pobočku; nakupovat a prodávat. Pokud to shrneme, jde prostě o to nedělat cokoliv s penězi a cokoliv co má k penězům nějaký vztah.

Může se nám to zdát jako čirá pověra, ale měli bychom si uvědomit, že peníze, jsou jakousi přetavenou energií lidí. Lidí, kteří vlastníma rukama něco vytváří, a to něco směňuji za peníze a ty pak putují dál a dál. Peníze jsou energií lidské práce, které má schopnost se kumulovat, ale i ztrácet. Musí proudit, aby mohla být užitečná a jako taková podléhá také zákonům tohoto světa. Podléhá pravidlům Jinu a Jangu a také pravidlům 5ti proměn. Tradiční čínská astrologie má pak nástroje, jak číst a rozumět těmto proudům. Využijte jich ke svému prospěchu. 


Dny tzv finanční ztráty pro rok 2017

Děkuji za sdílení a vaše komentáře. Ať se vám v roce Ohnivého Fénixe daří držet svoje peníze pod kontrolou.

2 komentáře:

  1. Chci se zeptat to je 9 ledna do 11 ledna nebo jen datum v mesici.dekuji

    OdpovědětVymazat
  2. Jedná se pouze o uveden dny. Ne o rozpětí dnu. Tedy 9 a 11, ne od 9 do 11.

    OdpovědětVymazat