pondělí 2. dubna 2018

Duben pohledem tradiční čínské astrologie a Feng Shui

Ve středu, nedlouho před půlnocí se přerodí měsíční perioda a svou vládu na postu "ministra" převezme od Dřevěného Zajíce (Yi Mao), znamení Ohnivého Draka (Bing Chen). Vládnout bude pak do počátku května. Drak (Chen) je také posledním ze tří znamení jara a s ním, nebo tedy během něj, umírá energie Dřeva. Na jeho konci se narodí energie Ohně, protože se znamením Hada (Si) započne Léto. 

Z pohledu kalendáře Xia, který určuje etapy tradiční čínské astrologii 4 pilířů osudu si projdeme obdobími Quin Ming a Gu Yu, které naznačují ústup energie yinu, protože narůstá energie yangu. Krásně nám to naznačuje obraz hexagramu Lei Tian Da Zhuang, který bychom mohli přeložit jako "Síla velkého". Tento hexagram má také význam vzkvétající, značný, robustní. Není to ale hlavním hexagramem tohoto období. Tím aktuálním je hexagram Huo Lei Shi Ke, který bychom mohli přeložit jako "Pevně se zakousnout" a povíme si o něm víc o kousek dál. 

Teď se vraťme k Ohnivému Drakovi, jako k vládci nadcházejícího období. Ministr Ohnivý Drak, je v kolizi s císařem Zemským Psem. Nerozumí si a mají oba dva odlišná stanoviska. V úřadě tak nevládne shoda a mír. Toto období se jeví jako doba nesouladu. Síla císaře je oslabena, ale ani ministr nemůže na plno projevit svou moc a aktivitu. Je to doba zmatků a kolizí, které budou mít hlavní dopad v oblasti zdraví a dlouhověkosti. 

Drak podpoří Krysu a Opici, protože společně tvoří Nebeskou Trojici. Harmonizuje s Fénixem, a tedy těm, co se narodili na podzim a mají Fénixe ve svém horoskopu zasáhne do života významnější silou. Naopak se Psi se bude chtít vypořádat razantně. Psi se tedy mějte na pozoru. Pro Opici (Shen) je to přímo období prosperity a její den je tak také označen. Dny, kdy vládne Opice jsou dny prosperity, příznivé den pro obchod a investice. 

Pro ty, kteří se narodili v roce Draka, nebo mají Draka ve svém BaZi, to bude také náročný čas, protože jsou nejen v kolizi se Psem (Xu), ale ani měsíc Draka (Chen) jim není příznivě nakloněn. Hrozí, že jejich rozhodování v tomto měsíci nebude k jejich prospěchu, a tak odložte vše důležité na jinou dobu. 

Posledními, kteří by se měli v měsíci Draka mít na pozoru jsou Buvolové a Zajíci. Pro Buvola je tento měsíc problematický a věci jim nemusí vycházet. Staré texty mluví o problémech při spolupráci s dalšími až dokonce o sabotáži toho co dělají. Zajíci zase budou prožívat období náročné na vztahy v rodině, kde mohou prožívat nedůvěru, nepochopení a ústrky. 

Hexagram Huo Lei Shi Ke nám ke všemu říká že nadcházející období je o pravidlech. Že naše jednání by mělo být rázné, rozhodné a spravedlivé, jako soudní jednání. Možná budeme zvažovat, co so ponecháme, a co nikoliv. V čem pokračovat a co ukončit. Co navázat s s kým se rozejít. Tento hexagram je ale nejen o našem přístupu, ale také hrozí rizikem pří, sporů a dohadů, končících u soudu. 

S ohledem na uvedené je dobré posílit sektor Fu wei (stabilita) a Tien Yi (Nebeský lékař) protože tyto sektory mohou podpořit vaše úsilí a přinést pomoc prostřednictvím rádců. Důležitý je také sektor Liou Sha (6 zabijáků), který je odpovědný za soudní pře hádky a pomluvy. Měli byste vyhledat odborníka na Feng Shui a čínskou astrologii aby vám pomohl tyto vlivy upravit a minimalizovat dopady tohoto neblahého měsíce v roce Zemského Psa.

Žádné komentáře:

Okomentovat