středa 7. listopadu 2018

Listopad 2018 pohledem Denních vládců

Listopad je měsícem Vodního Kance (Gui Hai), což je znamení, silně spojené s elementem Vody. Každé znamení, ať Nebeské kmeny (elementy), nebo Pozemské větve (zvířata) hrají v čínské astrologii svoji roli a podle určitých vztahových vzorců také další doplňující aspekty. Těmto aspektům říkáme Hvězdy. Nejedná se o faktické Hvězdy, ale o aspekty, kterým říkáme Hvězdy. I proto je píšeme s velkým písmenem na začátku. 

Pokud sledujete moje příspěvky pravidelně a už nějaký ten pátek víte, že se o těchto aspektech, tedy Hvězdách, občas zmíním. Občas mluvím o Hvězdě bohatství, o Hvězdě manžela, nebo o Hvězdě Květ broskvoně. Pojďme se teď podívat na nadcházející měsíc právě díky těmto aspektům, které nám odkryjí další rozměr pohledu na čas a na to, jak nás může ovlivňovat. 

Základem pro nás bude Denní vládce. Tedy element dne, ve kterém jste narozeni. To je dobré si zjistit v našem kalkulátoru, protože s tímto základním atributem budeme dost často přicházet do kontaktu.  Více o Denním vládci je ve článku zde. 

Měsíc Vodního Kance je měsíc Vody. Jedná se o jinovou Vodu (Gui), která je v kolizi k jinovému Ohni (Ding). Proto by si všichni, kteří jsou narozeni pod denním vládcem Ding měli dát větší pozor na to, co se v jejich životě bude tento měsíc dít. Měsíc Vodního Kance může těmto lidem přinést problémy se zákonem, problém s nadřízeným v práci a ženám narozeným pod vládou Ding může také nepříznivě zkomplikovat partnerské vztahy. 

Pro Ding to prostě nebude příznivý měsíc. A pokud mate v horoskopu znamení Ohnivého Hada (např. rok1977), je to o poznání problematičtější. Jinová Voda se nemá ráda s jinovým Ohněm a Kanec s Hadem. 

Lidé narozeni pod vlivem jangového Ohně (Bing) pak mohou pociťovat vyčerpanost. Jangový Oheň (Bing) vyhasíná ve znamení Kance (Hai) a proto lze předpokládat, že to není dobrá doba na začátek nových aktivit, od kterých očekáváme prosperitu. Totéž se v bleděmodrém týká také lidí narozených pod vládou znamení jangové Země (Wu). 

Lidé, kteří se narodili pod vlivem jangového Dřeva mohou očekávat úspěch při případných zkouškách a vědomostních testech, protože jim tento měsíc Kanec rozsvítí světlo ve studovně. Pro jinové Dřevo, ale končí jedna etapa, a tak je pozitivní věci ukončit a uzavřít, nežli je otevírat. Tento měsíc si tedy dejte s ukončením záležet. 

Lidé pod vládou jinové Země, pak budou nejspíš prožívat příznivé finanční období, kdy jim Nebesa otevřou svou náruč a roh hojnosti je může, při správně zvolených krocích, zasypat svými dary. 

Denní vládce jangový Kov (Geng) přináší těm, kteří nejsou narozeni na podzim úspěch ve zkouškách a testech, bystrý úsudek i možnost proměnit špatné na dobré. Pokud se tedy rozhodnete změnit práci máte na to v tom uspět. 

Lidem, kteří se narodili pod jinovým Kovem (Xin) pak tento měsíc Kanec přinese příznivé vlivy do rodinných vztahů, ať už se jedná o partnera, manžela, nebo sourozence, tam všude tento Kanec může přinést pozitivní a to i finanční přízeň. 

Lidé Vody pak budou prožívat příznivé dny obecně. Ti, co se narodili pod vládou jangové Vody (Ren) by měli projevit činorodost, protože je čeká příznivé období s Hvězdou prosperity a ten kdo tento čas promarní už tento rok jiný nezíská. Lidé narození pod vládou Gui (jinová Voda) jsou na vrcholu, který ale, sebou kromě jisté prosperity přináší i negativa. Ta se skrývají v riziku vážných úrazů a krvavých zranění. Pro těhotné ženy stoupá riziko potratu. Netrpělivost a konfliktní vztahy se sourozenci. Muži nejspíš se sestrami a ženy s bratry. I proto je lepší tento měsíc nic zásadního nerozhodovat a neřešit. 


Vemte prosím v potaz, že tento pohled na nadcházející měsíc není ucelený a komplexní rozbor vlivů, které nás čekají. Více bude v dalších článcích, kde se podíváme na vztahy Kance k dalším zvířatům v horoskopech, na poselství věštebného orákula Knihy proměn a další. 

Pokud nevíte jaký element vládl dni vašeho narození můžete si zdarma sestavit svůj horoskop v BaZi kalkulátoru na stránkách Školy 5ti prvků, v nichž se lidé učí porozumění jak tradiční čínské astrologii, tak tradičnímu Feng Shui. Zde je odkaz na kalkulátor : KLIKNI SEM !!! 

Žádné komentáře:

Okomentovat