pondělí 10. prosince 2018

Vánoční čas pohledem Čínské astrologie

Vánoční čas tohoto roku se jeví trochu náročně, což nás při dnešní podobě svátků asi ani nepřekvapí, ale přesto neuškodí si k těmto dnům říct pár informací, protože konstelace, která v tyto dny prožíváme nám mohou odpovědět na některé prožitky, které jsme měli, nebo budeme mít. 


První adventní neděle (02.12) je zároveň dnem roční kolize, a tak se dají očekávat vypjaté momenty v chování lidí. A s tím je potřeba počítat i proto že hned to pondělí je dnem měsíční kolize, které jen takové chování může posilovat. 

Druhá adventní neděle (9.12) je dnem, kdy je dobré uzavřít co se uzavřít má. Není příznivé nakupovat, protože tento den je spojen s Hvězdou Loupeže. Měli bychom tento den věnovat spíš duševním pochodům a proto nezaškodí navštívit nějaký ten kostel a trochu zapřemýšlet nad tím co nám nadcházející svátky přináší a co nám dal rok 2018. 

Třetí adventní neděle (16.12) je kolizním dnem, tentokrát měsíčním, což není vůbec příznivé, a proto se snažte o rodinnou pohodu, která může být nahlodána i tím, že se nám promítne do konstelace i Hvězda Kalamity, která nepříznivě ovlivňuje vztahy. Udělejte si tento den volný, klidný a vynechte cokoliv co by vás mohlo přivádět do konfliktních situací. V této souvislosti nedělejte ani nákupy v sobotu, kdy je Hvězda loupeže aktivní a vy byste mohli naletět nepoctivým obchodníkům. Toto doporučení se týká hlavně lidí narozených v roce Kance a Krysy. 

Čtvrtek (20.12) je dnem nevhodným k nákupům, ale je to příznivý den pro to někoho obdarovat a hlavně připravit se na páteční den Slunovratu. Luna se přibližuje k Zemi a její tlak s blížícím se úplňkem sílí. 

Pátek (21.12) je den Zimního slunovratu (v 23:23 hod). Pokud to jen trochu jde, je příznivé tento den strávit v kruhu rodiny. V dne, kdy je tma nejmocnější by lidé neměli být sami. Pozvěte přátele, jděte na skleničku, smějte se a bavte se. Pokud to je možné, vyhněte se tento den cestování mezi městy a velkým nákupům. 

Poslední adventní neděle (23.12.) a s tím spojený víkend mají také náročné energie, ale z celého vánočního času je to už ten méně kritický víkend. Sobota může být náročná pro vztahové vzorce hlavně pro Koně. A samotná neděle bude nejspíš vypadat jako by nebeský výpravčí nastavil na semaforu červenou a tak počítejte se zpožděním, a s tím, že nic nepůjde podle plánu. 

Potom, jako by se vše uvolnilo. Pondělí 24.12. je dnem hojnosti a první svátek vánoční je dnem vyrovnání. Luna se přiblíží k planetě Zemi a začne zase couvat, aby se její tlak uvolnil. Kniha Proměn nám říká, že děti počaté v tomto čase (měsíci) budou narozeni v té správné době a mohli bychom tedy říct, že i pod Šťastnou Hvězdou. Toto však neplatí pro ty, kteří jsou narození v roce Hada. Naopak Kozy a Zajíci, těm to může působit jen radost.

Žádné komentáře:

Okomentovat