středa 3. dubna 2019

Slovenská prezidentka optikou čínské astrologie

Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová (rozená Strapáková) se stane v 15. června 2019, po složení slibu, první ženou v úřadu prezidenta Slovenské republiky. Do nedávna byla veřejnosti skoro neznámou osobou a když na tiskové konferenci v květnu roku 2018 ohlásila svou kandidaturu, asi by si na její vítězství vsadil jen málokdo.
Přesto uspěla, a její úspěch nebyl nevýrazný, i když účast ve volbách nebyla nijak ohromující. Na kontě má několik prvenství, a o to víc nás může její příběh zaujmout. Je nejenom první ženou ve funkci prezidenta, je také nejmladším člověkem v této funkci a nejspíš bude také doposud nejhezčím prezidentem Slovenska. Pojďme se tedy společně podívat na její horoskop pohledem čínské astrologie a říct si něco o tom, co nám horoskop ukazuje. 

Zuzana Čaputová se narodila 21. června 1973 v Bratislavě. Hodinu jejího narození bohužel z veřejných zdrojů nejde dohledat, a tak budeme v některých směrech nejspíš jen spekulovat. Přesto nám, ale její datum narození mnohé z toho, co se v jejím životě stalo, hezky objasňuje. Pojďme se tedy podívat co nám její horoskop říká.

Narodila se v roce Vodního Buvola (Gui Chou) který je znamením, které představuje oblast jejího veřejného Já. Mohli bychom říct, že její klidné a mírné vystupování v televizních diskuzích i v pořadu Jana Krause to hezkým způsobem ilustruje. Vodní Buvol (Gui Chou) je jinovým znamením, které v nás může evokovat jistou měkkost, poddajnost a přizpůsobivost. Pokud bychom takto přistupovali k paní Čaputové, velmi bychom se zmýlili. Tahle blondýnka má silného denního vládce, což naznačuje její odhodlání přizpůsobit si okolní podmínky k obrazu svému, oproti tomu, aby se těmto podmínkám přizpůsobovala. Síla jejího denního pilíře je dána znamením Zemské Krysy (Wu Zi). Vždyť si připomeňme, že vedla 14.ti letý spor o skládku odpadů v Pezinku, za což byla také v roce 2016 oceněna mezinárodní Goldmanovou enviromentální cenou. Tohle nedělá člověk se slabým denním vládcem. Toto znamení Buvola nám jen naznačuje její odhodlání, systematičnost a trvalý pomalý postup ve veřejných věcech. 

Znamení Země Jang
Její Denní Vládce je jangová Země (Wu). Lidi, kteří mají denního vládce ve znamení Wu (Země jang), bychom si mohli nejlépe připodobnit k horám, kopcům a skalám. Tedy k něčemu pevnému, stabilnímu, solidnímu. A to je i základní atribut lidí Wu. Tito lidé jsou věrni tradici a neradi mění zaběhlé a fungující postupy. Rodina a zázemí je pro ně důležité, protože jim poskytuje stabilitu, a tak bychom o těchto typech mohli mluvit také jako o rodinných typech. 

Uzavření, málomluvní, a zpátečničtí budou lidé Wu hlavně pokud jejich Země nebude dobře situována, nebo budou v problematickém postavení. Tady pak platí, že budete muset jít za horou vy, a nečekat až hora přijde za vámi. Nicméně hlavním scénářem, podle kterého tato dáma jedná, je Oheň. V jejím horoskopu hraje Oheň poměrně zásadní roli. Naznačuje nám to, že nejedná impulzivně, ale snaží si připravit podklady pro jednotlivá jednání a situace. Tím se snaží zajistit si výhodu před soupeřem. 



Zajímavé v této souvislosti bylo, jak se v posledních dnech objevovala na veřejnosti v červených šatech. Samozřejmě je její šatník bohatší a na vystoupení, kde děkovala za zvolení byla ve fialové, což je jistým druhem barva vítězů, ale ve vypjatých situací se oblékla do červené, což je symbolem odhodlání a boje (barva 1 čakry, agrese a neosobní sexuality), natolik odlišná od fialové, která patří korunní čakře. Do jaké míry to byla volba její nebo jejího štábu, do jaké míry pracuje s barvami vědomě se můžeme jen domnívat, při vědomí toho, že se sama věnuje meditační praxi, o čemž se zmínila v rozhovorech a se systémem čaker a jejich barev tedy může být obeznámena. 

Zuzana Čaputová s dcerou

Víme, že je rozvedená a vychovává dvě dcery. V horoskopu má v pilíři dne znamení Krysy (Zi) a protože se narodila ve vrcholném létě, je její pilíř měsíce obsazen znamením Koně (Wu). Modří již vědí, že Kůň s Krysou mají kolizní vztah a není pro to překvapením, že je rozvedená. Kůň v tomto souboji s Krysou vyhrává a palác partnerství je tím rozbořen. Neznamená to, že by nemohla mít dobré vztahy s partnerem, ale to málo, co ze svého soukromí prozradila, naznačuje to, o čem její horoskop (BaZi) mluví. Není lehké partnerství vybudovat. Harmonický partnerský vztah je totiž narušován jejím pracovním životem, který právě zobrazuje znamení Koně. 

Z. Čaputová a Andrej Kiska (prezident SR)
Pokud se podíváme na její horoskop optikou Shen Sha, tedy technikou nápomocných Hvězd, najdeme v jejím ročním pilíři Hvězdu „Šlechtice“. Roční pilíř představuje její veřejném život. Hvězdu Šlechtic je Hvězda pomocníků a nám to naznačuje že, kromě široké rodiny, která ji, jak uvedla do médií, v jejím rozhodnutí kandidovat na prezidentku SR podporuje, budou podporována ještě dalšími subjekty. V této souvislosti si můžeme vybavit podporu, kterou ji vyslovil současný prezident SR Kiska a jeden z kandidátů, vědec Robert Mistrík u kterého se předpokládalo, že ve volbách uspěje. Mimo jiné vedla paní Čaputová údajně jednu z nejdražších kampaní. 

Pilíř měsíce, tedy její společenské já, nese hvězdu „Ovčí nůž“ a „Květ broskvoně“. To nám naznačuje, že na úrovni společenského já, je její energie vysoce kvalitní a vibruje na nejvyšší možné frekvenci. I to je důvod, proč jsem po shlédnutí jejího horoskopu předpokládal, že vyhraje, aniž bych vzal v potaz její výsledky v prvním kole. Panu Šefčovičovi právě toto chybělo. Květ broskvoně totiž funguje přímo magicky a probouzí a podporuje v druhých naší nezaslouženou oblíbenost. Pokud si vzpomenete, zmiňoval jsme v jiných článcích, že ho měl i Václav Havel. Je symbolické, že o paní Čaputové se občas hovoří, jako o slovenském Havlovi a že její půvab je také zmiňován. 
Zuzana Čaputová s dcerami a přítelem
Pokud se podíváme do jejího horoskopu na životní cestu, není to také úplně nezajímavé. Víme, že od roku 1991 do roku 1994 studovala vysokou školu. V té době v jejím horoskopu hráli roli energie Kovu a Vody silnou roli, a to jsou pro ni příznivé energie. Následně pracovala v advokacii a státní sféře, kde se věnovala enviromentálním tématům. 

Ta enviromentální téma jsou zajímavá s ohledem na chybějící element Dřeva v jejím horoskopu. Dřevo je pro ni osobně faktor kontroly, kde se zobrazuje naše schopnost řídit se pravidly, řádem a zákonem. Nepřijde vám v téhle konstelaci tedy zajímavé, že člověk, kterému chybí element Dřeva a kontrolní faktor se věnuje právu a životnímu prostředí? Jako by si doplňovala něco, co ji chybí. To lidé, kterým chybí určitý element, podle mých zkušeností dělají. 

V roce 2017 odchází z týmu Via Iuris a plánuje pokračovat v advokátní praxi s důrazem na ekologii (info wikipedia). v prosinci roku 2017 vstupuje do nového politického hnutí Progresivne Slovensko, v němž byla v lednu 2018 zvolena do funkce místopředsedy. 

29. května 2018 na tiskové konferenci oznámila svou kandidaturu na funkci prezidenta Slovenské republiky. Asi se shodneme, že je tento krok určitým mezníkem v životě člověka a pokud se podíváme do jejího horoskopu zjistíme, že květen roku 2018 je počátkem nového desetiletého životního cyklu. 10. leté životní cykly představují naší životní cestu. V obecné rovině nám ukazují, do jaké míry se budeme potýkat s přízní, nebo nepřízní osudu. Nadcházející desetiletí paní Čaputové, je součástí jejího příznivého třicetiletí. Od roku 2018 je na její životní cestě znamení Vodního Kance (Gui Hai). Které do jejího horoskopu nevnáší nepříznivé vlivy, ale naopak posiluje svým způsobem její faktor Bohatství. Role s tímto faktorem spojená přináší pak do jejího života posilnění aspektu životní role Ředitel. Nevím jak Vám, ale mne přijde víc než symbolické, pokud v prvním momentu změny, která posiluje její faktor Bohatství a roli ředitele, oznámí svou kandidaturu na prezidentku a do roka a do dne se jí také stane. Naše životní cesta je svým způsobem dána a my ji můžeme vhodným načasováním naplnit. Neznamená to tedy, že se člověk musí stát tím a tím, ale pokud se rozhodné k nějakému kroku a zvolí vhodný termín, jde mu vše snadněji a dobrý výsledek se dostaví. 

Z.Čaputova a M.Ševčovič
Na životní cestě pana Ševčoviče, jejího protikandidáta, teď působí znamení Krysy, které do jeho horoskopu vnáší kolizi na jeho roční znamení, které představuje jeho veřejné Já. Jak by člověk s kolizí v pilíři roku mohl vyhrát soutěž o veřejný úřad? To je velmi nepravděpodobné. 

Tím bychom mohli exkurzi po horoskopu první slovenské prezidentky ukončit a já se pustím zase do rozborů dalších osobností, abyste si mohli v brzké budoucnosti přečíst další, doufám zajímavý článek. Budu rád za Vaše komentáře a postřehy k tématu, nebo návrhy toho co by Vás zajímalo.

2 komentáře:

 1. no, mozna mate v necem pravdu, ale neni to spis tim, ze ji podporovali bohati lide ze zahranici a vite, v dnesni dobe se daji delat se scitanim hlasu zazraky...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždy si můžeme najít nějaké vysvětlení pro to co se děje. Já jsme vzal její horoskop a podíval se na něj a tohle jsme v něm našel. Jestli někdo manipuloval s lístky, nebo ji někdo platil je mi vlastně jedno. Pokud srovnám její Bazi a Bazi protikandidáta, věci se jeví tak jak jsem psal. Divné by mi přišlo, kdyby to bylo obráceně.
   Takže se nám nemusí líbit, to co se děje, ale zde je pro to opora i v astrologii. A astrologii není danost, je to jen potenciál. Navíc ty znamení jsou jen znamení, ukazatele toho co se děje, nikoliv důvody proč se to a to děje.

   Vymazat