středa 25. března 2020

Nebe v čase koronaviru

Krysa se tedy své vlády ujala v tomto roce Geng Zi (2020) pěkně zostra. Kdo by to byl čekal, že? Máme pár dní do konce druhého měsíce roku Krysy (březen) a situace celosvětově eskaluje. V Maďarsku přebírá armáda některé významné podniky. V mnoha zemích světa je omezen pohyb obyvatel. Je předpokládán ekonomický pokles, aniž by bylo jasné, co budoucnost přinese, a jak hluboký tento pokles bude. Znějí předpoklady, že hranice mezi evropskými státy budou střeženy víc než doposud a volný pohyb osob bude omezen možná na měsíce, v horším případě i na roky. 

To vše se v čínské metafyzice dá spojit se silou elementu kov, jenž je spojován s hranicemi, uzavíráním a stahováním do centra. Také s řádem, pravidly, vojenskou mocí. V lidském těle se kov pojí s plícemi a obecně tím, co patří k dýchání. Pojí se také s tlustým střevem, odkud můžeme odvodit i podle posledních lékařských výzkumů imunitu a kůži, která je hranicemi našeho těla. V emocionalitě je element kovu spojen se smutkem. V rámci prostoru pak se západem. 

Na nebi kov představuje planeta Venuše. Oproti západní astrologii, kde je Venuše ženskou planetou (muži jsou z Marsu a ženy z Venuše), je v čínské astrologii Venuše nazývána Tai Bai Jin Xing - mužskou planetou. Je jedním z pěti nebeských císařů spojených se světovými stranami. V tomto případě se západem. Je také otcem Boha války. 

Čínská astrologie rozděluje nebe na 4 nebeské paláce a v každém paláci je sedm domů. Odtud je odvozen systém 28 Hsiu, tedy 28 nájemních domů nebes, kterými prochází planety, Slunce a Luna, ale i komety a jiná nebeská tělesa. Podle toho, kdo, kdy a kde se nachází (myšleno planety apod.), dělali astrologové na císařském dvoře svoje předpovědi. 

Pokud se podíváme na to, co se na nebi děje v současnosti, ve vztahu k událostem na zemi, není bez zajímavosti, že Venuše zhruba v půlce února vstoupila do prvního domu západního paláce. Jak mnozí víte, čínský rok nezačíná 1. ledna, jak je tomu u nás, ale na rozhraní 3. – 5. února. To že se Venuše dostala do západního paláce, není pokládáno za příznivé, protože se síla kovu velmi navyšuje. Příznivější je, pokud se Venuše pohybuje palácem východu, dochází tím k harmonizování elementů. 

Máme tedy rok Kovové Krysy, kdy hned na počátku Venuše, která je planetou kovu, vstoupila do západního paláce, jenž je také spojen s elementem kovu. Toho kovu je najednou moc. A teď se podívejme na to, co víme o koronaviru. V laické rovině nám postačí vědět, že jde o virové onemocnění, které napadá primárně dýchací ústrojí (element kov), způsobuje zápal plic, na který umírají v převážné většině starší lidé a ti s oslabenou imunitou. Pokud se podíváme na cyklus lidského života, je dětství spojeno s elementem dřeva, dospívání s ohněm, dospělost se zemí, stáří pak s kovem a vodou, kam patří jak smrt, tak i početí. Symbolika této konstelace je už teď velmi nápadná, a to nám zbývá ještě doplnit několik dalších informací. 

Mezi další aspekty tohoto období patří kolize v čase. Březen je v čínské astrologii měsícem Zajíce, Zajíc je vládcem jara a kardinálem východního paláce. V protipólu k němu stojí Fénix (Kohout), jako kardinál západního paláce. V březnu je tedy Fénix v kolizi pro nepříznivé kolizní postavení. V souvislosti s rokem Krysy jsou znamení ještě komplikovanější, protože Zajíc a Krysa mají mezi sebou nepříznivé vztahy, a tak nejde posuzovat měsíc březen jako obecně příznivý měsíc. Nekulturní trestání, jak je jejich vztah posuzován, je jeden ze čtyř druhů, které definujeme ve vztahu nebeských zvířat. Sem určitě omezení osobní svobody a izolace patří. 


Přestože současná situace hraničí občas s hysterií, kdy lidé volají na policii, že na balkoně stojí soused bez roušky, lidé propadají panice a projevy některých státníků jsou nehodny funkce, kterou zastávají, jsou dopady na lidské životy spíš menší, než by se dalo očekávat podle toho, co se děje ve společnosti. Až na Itálii. Tam je situace natolik rozdílná od zbytku světa, že stojí za pozornost. Můžeme Italy nařknout z pozdní reakce na situaci, můžeme předpokládat, že situaci podcenili atd. Zajímavé je ale vidět to v souvislosti s predikcí, kterou nám nabízí mapa Qi v systému Letící Hvězdy tradičního Feng Shui. 

Feng Shui Letící Hvězdy používá systém 9 Hvězd, které cyklicky procházejí devíti paláci Saturnova čtverce (3x3 pole). Mohli bychom o tomto systému bez nadsázky mluvit jako o taoistické numerologii. Pokud se podíváme na tabulku z ledna, února a března, nejspíš pochopíme, že to, co se děje v Itálii, má svůj předobraz i v nebeských mechanismech. 


V této souvislosti by nás mohla zajímat hlavně Hvězda označovaná číslem 2. Mluvíme o ní jako o „černé dvojce“ a je primárně spojena se zdravím a vitalitou. Někdy se jí také říká „Velké dveře“ nebo „Nebeský lékař“. Zjednodušeně bychom ji tedy mohli označit jako Hvězdu nemoci. Jejím domovským palácem je jihozápadní palác (Kun), ale protože se jedná o cyklus Letící Hvězdy, pohybují se všechny Hvězdy Saturnovým čtvercem podle určitého klíče. V každém jednom z devíti políček tohoto čtverce najdete 3 hvězdy. Jedna je Hvězdou periody (dvacetiletí), jedna je Hvězdou roku a jedna Hvězdou měsíce. Hvězdy se mění podle časového klíče. Hvězda periody se změní jednou za 20 let, Hvězda roku každý rok a Hvězda měsíce každý měsíc. 

Pokud Saturnův čtverec přiložíme na mapu Evropy, sjednotíme jeho světové strany, dostaneme jednoznačně jižní palác Li do oblasti odpovídající Itálii. V tomto paláci se Hvězda nemoci usadila na celý rok kovové Krysy. To není pro Italy úplně příznivá zpráva. Ještě méně příznivá je zpráva, že v cyklu měsíců se Hvězda nemoci do jižního paláce dostala právě v březnu. A právě v březnu se Itálie stala zemí, v níž zemřelo nejvíc lidí na následky koronaviru. Zvláštní souhra okolností, alespoň pro mě. 

Otázkou je, zda jde o kulminaci této epidemie, a my můžeme očekávat ústup a uvolnění, a jaká tedy bude předpověď do dalších týdnů a měsíců. Pokud vás odpověď zajímá, pokud byste chtěli vědět, jak vypadá energetická mapa pro léto a podzim, napište mi buď do komentáře k článku, nebo na můj email CernaZelva@gmail.com a já připravím výhled na následující období.


33 komentářů:

 1. Pane Vydržele-mne to teda hodně zajímalo.Budu Vám vděčná,když připravíte výhled na následující období.Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, ráda bych věděla jak vypadá energetická mapa pro léto a podzim pro nás. Děkuji Lydie.

  OdpovědětVymazat
 3. Hezký večer.. přidávám se k žádostí o energetickou mapu na léto a podzim.. Děkuji H.

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den. Výhled mě zajímá a ráda bych věděla, zda Krysa nepozvedne zbraň. Myslím na Řeky, jak to tam zvládnou. Děkuju Vám a přeju příjemné dny včetně myšlenek. Azarita

  OdpovědětVymazat
 5. Mne taky tyto souvislosti zajimajie

  OdpovědětVymazat
 6. Myslím, že to zajímá všechny. Jsou však ve hře vyšší zákony...Tedy každý má svou pozici v boží hře...a každý ji může ovlivnit...stačí si uvědomit svou moc a použít ji na váhách duality ♥ Přeji všem, aby mysleli tím nejlepším způsobem...v Bibli bylo řečeno...že bitva je vyhraná...

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý večer. Taky mě výhled zajímá. Děkuji

  OdpovědětVymazat
 8. Prosím také by mě zajímalo. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 9. Dobrý den, také by mě zajímalo další období, dekuji

  OdpovědětVymazat
 10. Zdravím zo Slovenska...zaujímavé čítanie...aj keď som veľa nepochopila. To hlavné, dúfam, áno. Tiež poprosím o energetickú mapu na zvyšok roka. Vďaka. Všetko dobré vám, aj vašim blízkym praje Jaroslava.

  OdpovědětVymazat
 11. Na další výhled se budeme těšit! :-) DĚKUJEME.

  OdpovědětVymazat
 12. Je to velice zajímavé, moc prosím o další výhled. Děkuji Renata

  OdpovědětVymazat
 13. Děkuji za náhled na současnou situaci, prosím o její doplnění na další období. Doufejme že nepříznivé aspekty budou oslabovat a dojde ke zlepšení situace.

  OdpovědětVymazat
 14. Dobrý den, také mě to velmi zajímá. Prosím o další výhled. Děkuji Kateřina

  OdpovědětVymazat
 15. Ďakujeme za perfektné zhrnutie a najme objasnenie situacie z pohladu feng suei ste nám to krásne vysvetlil a jasné že si PRISIME aj náhlad na nasledujúce mesiace

  OdpovědětVymazat
 16. Děkuji, je to zajímavé a výhled dále by mne opravdu zajímal.

  OdpovědětVymazat
 17. Dobrý den, taky by mne zajímal další vývoj. Předem velmi děkuji.

  OdpovědětVymazat
 18. Dobrý den, také prosím o sdělení jak to bude vypadat v následují měsíce až do konce roku, moc děkuji

  OdpovědětVymazat
 19. Také mám zájem. Moje dcera s rodinou žije v oblasti Bergama. Moc děkuji.

  OdpovědětVymazat
 20. Děkuji za velice zajímavý a ucelený výklad.Také mám zájem o další sdělení i pro naši českou zemičku.Děkuji Vám.

  OdpovědětVymazat
 21. Dobrý den, také mně zajímá jak se situace v Evropě může asi dál vyvíjet. Dekuji

  OdpovědětVymazat
 22. Dobrý den,mám také zájem o výklad jak se vše bude vyvíjet.Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 23. Dobry ja mam tiez zaujem , dakujem .

  OdpovědětVymazat
 24. Dobrý den, Váš výklad na další období mě zajímá.Předem děkuji.

  OdpovědětVymazat
 25. Dobrý den, také se přidávám k žádostem o energetickou mapu.. Děkuji. T.

  OdpovědětVymazat
 26. Prosím také náhled do měsíců příštích :) děkuji

  OdpovědětVymazat
 27. Dobry večer,mam tiež zaujem,ďakujem.

  OdpovědětVymazat
 28. Dobrý den, také bych měla zájem. Díky 🤗

  OdpovědětVymazat
 29. DObrý den. Vaše vysvětlení mě zaujalo a ráda bych se od Vás dozvěděla predikci na další období. Děkuju Vám za ochotu.

  OdpovědětVymazat