úterý 26. května 2020

Jak si zlepšit vztahy skrze Feng Shui

To, že nás prostor, ve kterém žijeme a pracujeme, ovlivňuje, dnes nejspíš nezpochybňuje nikdo z nás. Nabízí se tedy otázka, do jaké míry nás prostor ovlivňuje a zda můžeme změnou prostředí změnit i sebe sami, potažmo svůj osud. Na tyto otázky nám dobře odpovídá asijské učení, které se zabývá vztahem prostoru a času, a které je v západních zemích stále více populární. Pojďme se tedy podívat, jak můžeme prostřednictvím prostoru a času změnit svůj osud, a jak si poléčit vztahy. 

Ve starověku „být šťastný“ často znamenalo mít dobré vztahy v rodině, ale i mimo ni a mít dostatek potomků, kteří s vámi budou na stará kolena. To nás mimo jiné i dnes vede k tomu, abychom spojovali pocit štěstí s naplněnými osobními vztahy v partnerství, širší rodině, ale i v práci či mezi přáteli. Je jasné, že pokud nevládne v rodině a partnerském vztahu harmonie, bude se nám pocitu štěstí dosahovat obtížně, nebudeme mít dostatek potomků, a pokud ano, je otázkou, zda s námi budou chtít trávit svůj čas a my nezestárneme osamělí. 

Ve starých textech klasického Feng Shui jako jsou „Jasné zrcadlo osmi domů“ či „Purpurovo-bílý svitek“, ale ani v jiných však žádné rady o tom, jak dosáhnout toho, aby nás partner miloval, nebo jak být navždy šťastní, nenajdeme. Měli bychom porozumět tomu, že v rámci Feng Shui tyto věci chápeme trochu odlišněji, než dnešní přecitlivělá společnost. Souhrnně bychom je nejspíš zařadili pod pojem lidské štěstí, který je ale mnohem širší, než že by se zabýval jen partnerskými vztahy, ale patří sem i finanční prosperita či dobré zdraví. 

Přestože klasické texty chápou lidské štěstí obšírně, můžeme ale správnou aplikací klasických technik tradičního Feng Shui dosáhnout jistých změn tím, že proměníme ve vhodný čas prostor, ve kterém žijeme. Ačkoliv klasické Feng Shui nenabízí techniky, jak k sobě přivolat lásku a štěstí, existují způsoby, jak k sobě přilákat pana božského nebo sličnou bohyni. Tyto techniky bychom mohli připodobnit k parfémům. Ani ony vám nezajistí to, že budete do půl roku vdaná nebo ženatý, ale jistým způsobem vás popostrčí, zvýrazní a podtrhnou vaši osobnost, a pokud je správně použijete, mohou k vám přivábit toho pravého či tu pravou. 

Zapomeňte na kejhání Mandarýnských kachniček

Zapomeňte však na kejhání mandarínských kachniček, na obrázky párů v tzv. sektoru partnerství, na dvojlůžko a červenou barvu. Tyto novodobé New Age pověry mají daleko k sofistikovaným technikám tradičního Feng Shui a nijak s ním nesouvisí. Nic totiž, jako jz sektor partnerství neexistuje a i když osobně nemám nic proti hezkým doplňkům do domácnosti, pozitivně-motivačním technikám a orientálním artefaktům, víra v to, že mi dva stylizované předměty kachen v jihozápadním rohu místnosti přivedou do života životního partnera, tedy pokud budu spát na dvojlůžku, abych mu tak vytvořil/a prostor, kam by uléhal, ale jen pokud budu natočen/á hlavou na severovýchod a jižní stěna bude vymalovaná na červenou, je k pousmání. 

Tradiční Feng Shui vychází z porozumění toho, jak se prostor a čas příznivě nebo naopak neblaze ovlivňují, a jak toho využít v tom kterém případě. Pokud vám tedy v životě schází partner a cítíte se osaměle, pokud vaše vztahy nejsou sto překročit určitou míru intimity a sblížení, pokud se vám nedaří potkat osobu, se kterou budete na stejné vlnové délce, je určitě příznivé podívat se na techniky, které aktivují váš osobnostní potenciál. Techniky, které vás v příznivém čase jakoby rozzáří, a tím k vám přivábí nápadníky. V této souvislosti se pracuje primárně s osobním čínským horoskopem 4 pilířů (BaZi), kde se určují tzv. Hvězdy Broskvového květu, které se pak následně vyhledávají v prostoru a tam se pomocí technik tradičního Feng Shui aktivují. 

Protože ale život není jen o tom, jak najít toho pravého, ale hlavně o tom, jak si dobrý vztah udržet, jak ho ochránit proti nevěře, proti vměšování třetích stran, je o soustavné práci na vztahu, tak i proto je dobré tuto činnost podpořit prostřednictvím správné kombinace Úřadující Hvězdy v raných nebesích, což zní jistě prapodivně, ale je to mechanismus, který velmi dobře funguje, a který podporuje příznivé Hvězdy vašeho prostoru spojené s vámi. 

Dnešní článek není primárně o tom naučit vás tyto techniky, protože k tomu jeden krátký článek nestačí, ale rád bych vám tímto řekl, že prostor vás ve vašem životě může blokovat, ale i podpořit, pokud ho umíte správně uchopit a upravit. Rád bych vám řekl, abyste nevěřili pověrám a cetkám, jakkoliv lákavě to zní. Vztahy jsou a vždy nejspíš byly nejsložitější lidské interakce, které za vás stejně nikdo neudělá. Prostor pak může vaše aktivity ve vhodný čas jen podpořit nebo zkomplikovat. 

Pokud byste se ale chtěli s popsanými technikami více seznámit, pokud byste je chtěli použít, přijďte na některou moji lekci tradičního Feng Shui, kde se o tomto tématu bavíme, a já vás naučím základní postupy. Nebo si domluvte osobní konzultaci či přímo analýzu Feng Shui pro váš dům či byt.

Žádné komentáře:

Okomentovat