čtvrtek 17. prosince 2020

Jaký bude rok 2021?

Vždy s koncem jednoho a začátkem druhého roku se množí předpovědi o tom, jaké by to nové období mělo být. Mnoho předpovědí je obecných, protože udělat konkrétní předpověď znamená analyzovat horoskop té které osoby. 

Čínská astrologie má 12 zvířecích a 10 elementových znamení. Těchto 22 znaků v kombinaci se čtyřmi pilíři pak představuje nesmírně variabilní systém. Dnes se podíváme na 4 pilíře, protože to je důležitý aspekt k porozumění toho, jak se nám v tom kterém roce povede. 

Každé datum, a to i to v čínském kalendáři, lze rozdělit na 4 díly - rok, měsíc, den a hodinu. V čínském horoskopu tedy používáme pojem 4 pilíře pro tyto 4 části, což je výrazný rozdíl oproti evropským horoskopům, které na obecné rovině rozeznávají pouze měsíc narození. Váš horoskop je tedy tvořen až 4 zvířaty, nikoliv jedním, tedy tím ročním, jak se mnozí domnívají. 

V každém pilíři (rok, měsíc, den i hodina) je tedy jedno z 12 zvířat. Tento mix pak tvoří odpověď na to, kdo jsme, a jen zlomek lidí se narodil pod vládou jednoho jediného znamení, které vládlo jak roce, tak i v měsíci, dni a hodině. Většina lidi tedy má v horoskopu tři nebo čtyři druhy zvířat. 

Horoskop čtyř pilířů (BaZi)

Ony čtyři pilíře ale nejsou bezúčelné. Každý z nich vládne jiné oblasti naší osobnosti a je spojen s jiným aspektem našeho života. Roční pilíř představuje hlavní bránu k nám, proto je to znamení, které sledujeme třeba v kalendáři při problematických dnech. Roční pilíř pak představuje a odpovídá za naše veřejné já. Tedy zrcadlí se zde naše vztahy se společností, s úřady, s lidmi, které neznáme. 

Pilíř měsíce představuje naše společenské já. Zde se projevují naše touhy a sny, a proto je tento pilíř také představitelem pracovní oblasti, vztahů v práci a obecně s těmi, které si pustíme blíž k sobě - sourozenci, rodiče, kolegové, přátelé. 

Denní pilíř představuje nás a náš partnerský život. V tomto pilíři procházíme branou osudu, stáváme se sami sebou a objevujeme svou podstatu. Nacházíme zde tzv. Denního vládce, který nám říká, kdo jsme a jako úhelný kámen slouží k rozmotání spletitých vztahů v horoskopu. Taky zde máme palác partnerství, kde se právě zrcadlí naše partnerské vztahy. 


Hodinový pilíř je pak naše skryté já. Zde se zrcadlí to, co z nás vychází, a proto jsou zde vidět vztahy k dětem. Ale protože se tuhle oblast snažíme ovládnout, je zde vidět i to, jací jsme vedoucí a nadřízení. Protože zde věci pramení a jdou dál, je zde vidět i naše životní cesta. 

Jak vidíte, čínský horoskop čtyř pilířů není jen o jednom ročním znamení. Pokud tedy chcete znát odpověď na otázku, jaký bude rok 2021, je potřeba si zjistit, jaká znamení se vyskytují ve vašem horoskopu, která zvířata jsou v jednotlivých oblastech vašeho života (pilířích) a jak se tedy Kovový Buvol projeví v práci, ve vztazích nebo ve vašem veřejném životě či ve vztahu k dětem. 

Nejdřív si tedy sestavte váš horoskop (odkaz na kalkulátor zde) a pak pojďte na web ŠKOLA ČÍNSKÉ ASTROLOGIE a sledujte, jak se jednotlivá znamení projevují v horoskopu. Není to zas tak složité a dá vám to zajímavé odpovědi. 

Žádné komentáře:

Okomentovat