čtvrtek 18. března 2021

Feng Shui pro rok 2021 první část

Každoročně se s příchodem nového roku objevují články, které se zabývají tím, jaký rok nás čeká. Na nové období se dá dívat různým způsobem a jedním z nich je také pohled prostřednictvím změn, které se dějí v prostoru a čase viděno očima tradičního Feng Shui. V tomto článku se vám tedy pokusím přiblížit, co se v prostoru a čase děje, a jak se na to přichystat.

Podkladem nám bude metodologie Xuan Kong Fej Sing (XKFS), známá jako Letící hvězda Feng Shui, což je fenomenální systém pracující s numerologickou mřížkou o devíti polích a s devíti Hvězdami. Jedná se o systém, který se postupně vytvářel od 14. do 19. století, a slouží ve Feng Shui k věšteckým předpovědím, jak čas v daném prostoru ovlivní osud obyvatel.
 
1bílá – jižní palác
Hvězda podporující dobrou pověst, přinášející uznání a pokrok. Pokud máte zájem o seberozvoj, chcete zlepšit svoje komunikační a literární dovednosti, udělejte si v tomto jižním paláci svou pracovnu nebo studovnu. Bílá jednička podpoří vaše snahy. Vchod v tomto paláci přináší pro rok 2021 velké příležitosti, i když by to tak zpočátku nemuselo vypadat.

2černá – severní palác
Hvězda přinášející stres a nemoci. Pokud není vaše aktuální zdravotní situace dobrá, zvažte potřebu navštěvovat a dlouhodobě pobývat v tomto paláci. Pokud se v tomto sektoru nachází vaše pracovna, může se ve vaší práci hromadit stres a vaše pracovní a kariérní situace se může zhoršit. Protože se jedná o tzv. Zemskou Hvězdu, můžete její účinky zmírnit přidáním kovových (mosaz, bronz, železo, ale i sklo) artefaktů do tohoto sektoru. Čím více, tím lépe. Pokud jsou v tomto sektoru vaše vstupní dveře, nepodceňujte zdravotní rizika a využijte maximálně všech možností preventivních lékařských vyšetření.

3jadeitová – jihozápadní palác
Hvězda přinášející hádky a pomluvy. Tomuto sektoru je lépe se vyhnout, protože pobyt v tomto paláci by mohl přivodit nepříjemné neshody. Vliv tohoto paláce může být tak silný, že dovede přivodit i soudní spory a právní komplikace. Pokud se vaše ložnice nachází v jihozápadním sektoru, může být rok 2021 mezi vámi a vaším partnerem poznamenán hádkami. Pokud jsou vaše hlavní dveře v tomto sektoru, dejte si pozor na rozhodování pod vlivem emocí vzteku. 3jadeitová je Dřevěná hvězda a jako taková zvyšuje agresi, podporuje vznětlivost a vztek. Pokud nemáte jinou možnost, lze její vliv oslabit elementem Oheň.

4zelená – východní palác
Hvězda ovlivňující umělecké, studijní a akademické kvality, ale také vztahové, romantické záležitosti. Pokud tedy pracujete v uměleckém nebo akademickém prostředí, je pro vás Hvězda 4zelená přínosem. Pro rok 2021 obsadila východní palác, a proto je dobré mít v tomto sektoru pracovnu nebo studovnu, a to zejména pokud pracujete v uvedených oblastech. Tato konstelace zlepší vaše podmínky, podpoří inspiraci a kreativitu a přidá vám na soustředění. Východní sektor je tedy letos sídlem Květu broskvoně - nápomocné Hvězdy, která ovlivňuje vztahy a letos podpoří hlavně Koně, Tygry a Psy. Při správné aktivaci bude přínosem ale i pro další znamení čínského zvěrokruhu, protože podpoří přízeň a oblíbenost u přátel, ale i dalších příznivců nebo fanoušků. Zvažte možnost mít v této oblasti vodní prvek s rostlinami k aktivaci energie, abyste mohli využít pozitivní vlivy sektoru. Mějte na paměti, že to otevírá jen příležitosti. K dosažení svých cílů budete muset být aktivní.

5žlutá – jihovýchodní palác
Nepopulární Hvězda přinášející nebezpečí, problémy, neúspěchy a pohromy. Pokud to jen jde, udržujte tuto část svého obydlí v klidu bez hluku, v ideálním případě se jí úplně vyhněte. Je potřeba se vyhnout renovaci, stavebním úpravám a jiným činnostem, které zahrnují vrtání, bušení, ale i zemní práce v daném směru i mimo budovu, protože to vše aktivuje negativní účinky této kalamitní Hvězdy. Pokud se v této oblasti nacházejí vaše hlavní dveře, neměli byste letos provádět žádné renovace. Pokud se do nich pustíte, vystavujete se riziku k nehodám, úrazům a jiným neblahým osudovým kolizím. Protože se jedna stejně jako v případě 2černé o Zemskou Hvězdu, má se za to, že její neblahé důsledky lze utlumit použitím elementu Kov. Určitě však doporučím, abyste v tomto případě vše konzultovali se zkušeným odborníkem na tradiční Feng Shui.

6bílá – centrální palác
Toto Hvězda má vliv na podporu naší autority, lepšího společenského i kariérního postavení a dobrého jména. V tomto sektoru byste měli umístit svůj pracovní stůl, protože tato Hvězda je obzvláště povzbudivá, pokud hledáte kariérní postup. Pro ty, kteří pracují v prodeji, se dá doporučit, aby využili energii v této oblasti pro branding, obchodní expanzi a potenciální partnerskou spolupráci.

7rudá – severozápadní palác
Tato hvězda představuje soupeření, loupeže a násilí, takže se jedná o další sektor, ve kterém není příznivé trávit čas a je lepší se mu vyhnout. Hrozí zde tedy nejen újma na zdraví, ale i ztráta bohatství, či dokonce bankrot. Pokud už musíte tento sektor používat, buďte zvlášť opatrní ohledně svých věcí a zdržujte se hádek. Pokud vaše hlavní dveře jsou v SZ paláci, je vhodné nainstalovat do vašeho domu bezpečnostní systém na ochranu před loupežemi. Vždy je lepší být v bezpečí, než dodatečně litovat.

8bílá – západní palác
V tomto roce je západ hlavním sektorem bohatství. Umístění vašich hlavních dveří v tomto sektoru vám pomůže probudit a rozproudit pozitivní energie této Hvězdy. Pokud hlavní dveře v tomto sektoru nenajdete, můžete jejich výhody využít aktivací pomocí vodních prvků, jako je akvárium. Tento sektor používejte častěji tím, že jej využijete jako rodinnou místnost nebo místnost pro aktivity. Není to zrovna nejlepší palác pro ložnici, protože její podstatou je aktivita a tím pádem přivodí neklidné spaní.

9purpurová – severovýchodní palác
Toto je Hvězda, která by mohla být označena jako posel dobrých zpráv. Je to Hvězda popularity, propagace a investic. Přispívá k obecnému štěstí a úspěchu v kariéře, a proto zvažte, zda můžete využít SV palác k podpoře nových příležitostí. Pokud jsou tedy hlavní dveře vaší kanceláře nebo domu na SV, využijte příležitosti, které se objeví v roce 2021, na maximum.Pokud budete chtít ucelené informace o roku 2021 můžete si stáhnout pdf soubor z ulož to. pro stáhnutí klikni ZDE

Žádné komentáře:

Okomentovat