úterý 12. října 2021

Ohnivý říjen roku 1871 - metafyzické aspekty

8. října roku 1871 došlo v Chicagu (USA) k jednomu z největších požárů v historii města. Při požáru zahynulo okolo tří stovek lidí a bylo zničeno 17 tisíc domů, takže více než pětina obyvatel půlmilionového velkoměsta ztratila přístřeší. Požár vypukl v neděli 8. října 1871 okolo deváté hodiny večer v domě katolických irských přistěhovalců, rodiny O’Learyových (De Koven Street 137). Příčina není jasná: populární historka, že požár založila kráva, která ve stáji při dojení převrhla petrolejovou lampu, se dodatečně ukázala jako novinářský výmysl. Existují také dohady o úmyslném založení. Ke žhářství se údajně krátce před svou smrtí přiznal jistý Daniel "Peg Leg" Sullivan, který byl v době požáru ještě chlapec. Ale to není ještě vše.

Ve městě Peshtigo ve státě Wisconsin propukl 8. října 1871 další velký oheň, který si vyžádal přes dva tisíce životů, a je označován za nejhorší požár v amerických dějinách - v obecném povědomí ho však zastínil onen požár z Chicaga. Nicméně se ten den rozhořelo více požárů, a to si vyžádalo moji pozornost.

Protože tohle je trochu nezvyklé, podíval jsme se nejdřív na astrologickou (BaZi) stránku tohoto dne, kde jsem však na první pohled neshledal žádné komplikované kolizní vztahy. Jedná se totiž o rok Kovové Kozy, o měsíc Zemského Psa, den Vodního Koně a hodinu Kovového Psa. Více mě ale zajímaly Letící Hvězdy XKFS tohoto dne, a tak jsem si sestavil i tuto tabulku. Jak se říká: „Ďábel je ukrytý v detailu“. To, co je
  

zde v BaZi i XKFS ukryto, jsou mnohé transformace ohně a destruktivní vazby mezi zvířaty (pozemské větve).

Moji studenti vědí, že Pes a Koza mají destrukční potenciál a Nebeské Kmeny Wu s Gui (požár vznikl na sklonku dne 8. 10. a řádil tři dny, tedy nás zajímá i den následující Gui Wei (Vodní Koza)) jsou transformační ohnivou kombinací. To je ale málo na tak ničivý požár.


Pokud tedy přejdeme do systému XKFS Feng Shui a podíváme se na kombinace Letících Hvězd, najdeme zde kombinaci 7-2-9, a to je teprve ohnivé peklo. Celá mřížka je postavena na půdoryse kombinace 1-3-5, kde Bílá jednička je období (éra) první třetiny 76. cyklu BaZi astrologie, která začala v roce 1864 a skončila v roce 1883. Jadeitová trojka je pak Letící Hvězda onoho roku Kovové Kozy. Aby se vytvořila kombinace 7-2-9, je potřeba, aby spolupůsobil další dílek skládačky, a to je měsíc Zemského Psa. Ten přinesl destrukční potenciál mezi Kozou a Psem a Letící Hvězdu žlutou pětku přináležící k tomuto měsíci. Možná vás bude zajímat, kdy se ony vlivy spojily. Kdy zavládl Zemský Pes v roce Kovové Krysy? Došlo k tomu v ten stejný den, kdy propukl požár, nedlouho po poledni v hodině Kozy. Tedy Ohnivý potenciál se projevil v první možný okamžik.


Pokud se tedy sejdou Hvězdy 1-3-5 v centrálním paláci, sejdou se pak v paláci trigramu KUN (JZ) Hvězdy 7-2-9. 7-2 je skrytá ohnivá transformace, kterou sama Ohnivá devítka podporuje. Devítka totiž podporuje vše, s čím se potká. Dobré dělá lepším a špatné dělá horším. Máme tady tedy ohnivé destruktivní transformace, a to jak v astrologickém systému, tak v systému Feng Shui.

Toto poznání je důležité varování pro praktiky Feng Shui, protože pokud najdete v diagramech takovéto skryté kombinace, měl by to být pro všechny vztyčený prst a měli byste být velmi opatrní. Potenciálně zde totiž hrozí vyšší riziko požárů. Jedná se hlavně o domy postavené v první a třetí periodě, ale tyto kombinace nacházíme i u novějších domů, pokud sledujeme časové cykly, což je důležité. Méně nás taková konstelace bude ohrožovat v koupelně, ale mít ji v kuchyni, garáži, dílně nebo obýváku, už předznamenává riziko.


O čtyřech utajených transformacích se bohužel moc nemluví, i když to jsou potenciálně velmi problematické energie, jak ukazuje případ požárů v USA v roce 1871 (perioda 1). Nebo, jak si ukážeme v dalším článku, o jednom z nejničivějších tornád v Karibiku. Letící Hvězda XKFS je velmi sofistikovaný systém divinace, který nám dává nahlédnout na fungování živlů a elementů. Vždy ale musíme mít na paměti, že se zde jedná o potenciál, který se může, ale nemusí, naplnit. Hvězdné kombinace jsou energií, která, aby se mohla projevit, potř
ebuje hmotu, ve které se uchytí, a skrz kterou se projeví. Proto nestačí při analýzách domů sledovat jen diagramy, ale potřebujeme sledovat i prostor, skrz který se může potenciální riziko projevit. Nic se tedy nejí tak horké, jak se uvaří, a to by nás mělo uklidnit, nikoliv ukolébat.

Zdroj informací o požáru: WIKIPEDIA

Žádné komentáře:

Okomentovat