pondělí 4. října 2021

Volby 2021 pohledem orákula Šesti paláců

Za pár dní dojde k volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a na sociálních sítích dostávám dotazy na výsledek jednotlivých stran a koalic, nejspíš proto, že tyto volby mnozí z nás vnímají jako určitou šanci ke změně trendu, který v naší společnosti zavládl.
Vyndal jsem tedy orákulum Šesti paláců a položil jsem třem duchům Fu Lu Šou dotazy na výsledky voleb. Na některé věci se dá ptát duchů dobře, na jiné věci není snadné zformovat otázku - a správná otázka je základem dobré odpovědi.

Do PSČR usiluje vstoupit 22 subjektů a pro to, aby se dostaly do Parlamentu, je potřeba dosáhnout určité hranice hlasů. Tedy samostatný subjekt musí překročit 5 %, koalice dvou stran (Piráti a Starostové) 8 % a koalice tří a více stran (Spolu – ODS/KDU/TOP9) pak 11 %. Navíc každý, kdo překročí hranici 1,5 %, dostane státní příspěvek na úhradu volebních nákladů, což pro mnoho malých uskupení může být také chápáno jako úspěch.

Je tedy otázkou, na co se v otázce duchů zeptat. To, zda se dostanou do Parlamentu, je totiž u mnoha subjektů bezpředmětná otázka, ale přesto mohou u voleb sklidit špatný výsledek. A vítěz voleb nakonec nemusí skládat vládu. Protože je ve hře 22 subjektů, a to je počet karet ve velké tarotové arkáně, mohlo by být zajímavé podívat se na význam dané karty, která de facto byla jednotlivým subjektům přisouzena Státní volební komisí na řádném losování. Ale já, jak mnozí vědí, s tarotem nepracuji, a bylo by tedy od mě troufalé pokoušet se o výklad orákula, které neznám. Přesto je zajímavé se na toto podívat.

Já jsem zvolil, jak už jsem na začátku zmínil, orákulum Šesti paláců, které jsem získal od mistra Josepha Yu, velkého znalce orientální metafyziky, a které je jednodušší verzí orákula Da Liu Ren. A jak mi tedy duchové předků odpověděli, a jak by se dala jejich odpověď interpretovat?

ZELENÍ - volební číslo 1 (1-5-5)
I přes trochu rozpačitý začátek a nepříliš úspěšný průběh by měl být jejich výsledek vlastně úspěch. Je-li tím myšleno i to, že se dostanou do Parlamentu, není z orákula jasné, ale ta možnost zde je, protože to, co je v jejich případě úspěch, není jasně definovatelné.

VOLNÝ BLOK - volební číslo 3 (3-3-6)
Příznivci Volného bloku se všemožně snaží v těchto volbách uspět a mobilizují své síly nejen na sociálních sítích. Přesto, že zde jsou velká očekávání a přání, sudba jim přisoudila zklamání a nenaplnění.

SPD - volební číslo 4 (4-3-3)
SPD po počátečním nepříliš dobrém období, kde se objevují spory a hádky, bude mít podle sudby štěstí, a i když nenaplní své představy úplně, bude mít pro ně dobrý výsledek. Zda to znamená víc, než jen místa v Parlamentu, je další otázkou na povolební dohady.

ČSSD - volební číslo 5 (5-5-3)
ČSSD se pohybuje nad propastí a některé volební prognózy jí předvídají i to, že by se do Parlamentu nedostala. Sudba není k socialistům moc příznivá, ale konečný výsledek jim příznivý přisoudila.

TRIKOLÓRA (3 subjekty) - volební číslo 8 (2-5-4)
Koalice tří stran si prochází náročnou cestou od nízkého potenciálu k velkým očekáváním, ale závěr bude utopen v neúspěchu, hádkách a sporech.

PŘÍSAHA - volební číslo 12 (6-6-3)
Přísaha pana Šlachty má velká očekávání, často se mluví o její skvěle vedené kampani a i přes příznivý průběh nebude výsledek takový, jaký by si přáli. Přesto to bude úspěch.

SPOLU (3 subjekty) - volební číslo 13 (1-1-4)
Koalice Spolu bojuje podle orákula se stagnací, není moc pohyblivá, i když jsou její pozice a vyhlídky dobré. Konec pak dobrý už nejspíš nebude, protože, stejně jako u Trikolóry, vše ústí ve spory a hádky.

PIRÁTI-STAROSTOVÉ - volební číslo 17 (5-6-5)
Tato koalice má věštbu jako na houpačce. Dobrý nástup a problematický průběh. Skoro by se zdálo, že všechna snaha vyjde naprázdno, ale výsledek by měl být úspěšný.

KSČM - volební číslo 18 (6-1-2)
Komunisté jsou další stranou, která se podle průzkumů pohybuje nad propastí, a přes to, že zde je cítit ztráta a supi se už slétají nad mršinou, tohle ještě nebude pohřeb - výsledek bude špatný, ale ještě to nebude nejhorší.

ANO 2011- volební číslo 20 (2-3-6)
Sudba pro Babišovo hnutí není dobrá. Naznačuje upadání, a i přes dojmy toho, jak se vše v kampani dobře daří, jí sudba předpovídá zklamání a špatný výsledek.
Přestože jsem se snažil interpretovat výsledky nezaujatě a nepředpojatě, definovat, co je pro jednotlivé strany úspěch, může být různé, protože to, co je úspěch pro Zelené, není rozhodně úspěch pro Piráty. Takže tedy ten, kdo bude vítězem voleb co do počtu hlasů, ještě nemusí být vítěz co do úspěchu. Dobře by se tedy mělo dařit Zeleným, Pirátům a Starostům, relativně i SPD a ČSSD (s ohledem na její současnou pozici). Volební neúspěch lze podle sudby čekat u ANO 2011 a Volného bloku. Spolu a Trikolóra pak budou trpět na spory a hádky, což je zajímavá shoda u těchto koalic s více subjekty. Nejspíš jejich povolební spolupráce rychle skončí a ona manželství z rozumu nepřežijí delší čas. Přál bych nám všem lepší zítřky v tom pravém slova smyslu

J.J.V.

Žádné komentáře:

Okomentovat