pondělí 22. listopadu 2021

Mandarínské kachničky vs. Květ Broskvoně Feng Shui v praxi

Každý, kdo se nějakým způsobem věnuje ezoterice na vyšší úrovni a poskytuje nějaké podpůrné a poradenské služby, se setkává pravidelně se třemi oblastmi, které jeho klienty nejčastěji zajímají. Jsou to finance, zdraví a vztahy. V čínské metafyzice je dobře prezentují tři domácí bůžkové Fu, Lu, Shou.Rád bych se dnes zmínil o oblasti vztahů, kam řadíme nejen partnerské vztahy, ale dobré vztahy obecně.
Je dobré uvědomit si, že partnerské vztahy jsou jen podskupinou vztahů jako takových a nejspíš málokdo, kdo má nedobré vztahy obecně, bude mít dobré partnerské vztahy. Vždyť kdo by chtěl svůj život sdílet s mrzoutem, bručounem, egoistou, nebo štěknou hádavou.

U veřejnosti se v oblasti Feng Shui rozšířil mýtus jihozápadního sektoru jako jakési oblasti partnerství a symboliky čísla dvě, z čehož vyústila následně symbolika Mandarínských kachniček. Tak nejdřív si tohle uveďme na pravou míru a pak se podíváme na funkční principy v tradičním Feng Shui. Jihozápadní palác je domovem trigramu KUN, který tvoří tři přerušované čáry. Trigram KUN překládáme jako země ve smyslu planety. V angličtině Earth, nikoliv soil (zemina), či land (krajina). Je to jakýsi protipól trigramu QIEN, který zas představuje nebe. Tím, že trigram KUN je obrazem nejsilnějšího jinu (ženského principu), je Qien obrazem nejsilnějšího jangu (mužského principu). Nejde tedy u JZ paláce mluvit o symbióze jinu a jangu a harmonickém splynutí a souznění. Trigram KUN je spojen s pozicí matky a rozhodně nepředstavuje partnerskou vzájemnost.

Číslo 2, které se do tohoto paláce umisťuje v základním numerologickém magickém Saturnově čtverci v metodě Letící Hvězdy, pak patří nepříliš pozitivní Hvězdě nemoci „Černé dvojce“. To, že by byl tedy jihozápadní palác či snad směr nějak spojen s partnerskými vztahy, je hloupost vycházející z překroucených a nesprávně pochopených významů čínské esoteriky. Jediné, s čím bychom se zde mohli ztotožnit, je ona symbolika Mandarínských kachniček, které jsou v tradiční čínské kultuře symbolem partnerské lásky v podobném směru jako v Evropském prostředí labutě nebo hrdličky. Jenže symbolika ještě nikoho nespasila. U kapří šupiny v peněžence nebo podkovy na stěně to chápeme, ale jak jde o Feng Shui, jako by najednou lidé ztratili kontrolu a nadhled a jsou ochotni uvěřit kde čemu.
Propojení svet stran, trigramů a HvezdXKFS(ang)

Jak tedy pracovat se vztahy ve Feng Shui? V tradičním Feng Shui máme dvě možnosti, jak podpořit a ovlivnit vztahy. Tou jednou je práce s Hvězdou Zelená čtyřka, která je mimo jiné Hvězdou romantických prožitků, a tou druhou je konstelace „Květ Broskvoně“, což mnozí nejspíš slyší poprvé, a i ti, co se s tím již setkali, neví mnohdy úplně dobře, co to vlastně znamená a jak to funguje.

Základem je čínská astrologie, protože „Květ Broskvoně“ je jedna z nápomocných Hvězd v čínské astrologii. Staří mudrci si při studiu astrologie všimli, že někteří lidé mají mezi lidmi vyšší oblíbenost než jiní, a to z podstaty věci, aniž by pro to museli cokoliv udělat. Když hledali důvod, proč tomu tak je, našli metafyzický klíč ve specifické konstelaci, kterou nazvali Květ Broskvoně.
Jde o určitou konstelaci odvozenou z data narození. V kostce jde o to, že například lidé narození v roce Hada, Fénixe a Buvola mají vztahový prospěch ze znamení Koně. Když je v jejich horoskopu Kůň přítomen, jako by u nich došlo k rozsvícení a oni k sobě přitahují druhé lidi jako lampa můry. Tedy pokud jsou lidé z roku Hada, Fénixe a Buvola narozeni v měsíci Koně (červen), nebo ve dni Koně, popřípadě v hodině Koně (11.-13. hod.), jsou z podstaty pro druhé sympatičtí. Druzí jsou rádi v jejich přítomnosti, vycházejí jim vstříc, aniž by k tomu byl nějaký zvláštní důvod, jsou atraktivní pro druhé pohlaví. Druzí lidé je hodnotí pozitivněji, a jako by měli nějakou jiskru, a to i když nesplňují obecné normy krásy. Jako příklad si můžeme uvést například Václava Havla, nebo herečku Libuši Šafránkovou, která byla narozena v roce Vodního Hada a v měsíci Zemského Koně.

Takže pro lidi narozené v roce Hada, Fénixe a Buvola je Květ Broskvoně znamení Koně.
Pro lidi narozené v roce Opice, Krysy a Draka je Květ Broskvoně znamení Fénixe (Kohouta).
Pro lidi narozené v roce Kance, Zajíce a Kozy je Květ Broskvoně znamení Krysy.
Pro lidi narozené v roce Tygra, Koně a Psa je Květ Broskvoně znamení Zajíce.


No a co když svůj Květ Broskvoně nemáte v základním horoskopu? Pak ještě nemusíte zoufat, protože sice nemáte potenciál k celoživotní oblibě, jako to mají ti s Květem Broskvoně v základním horoskopu, ale vždy, když přijde čas, kterému vládne to znamení, které je vaším Květem Broskvoně, dochází u vás k podobnému efektu, jako byste ho v horoskopu měli.

Tedy pokud jste narození v roce Hada, Fénixe nebo Buvola, ale nemáte znamení Koně ve svém základním horoskopu, vždy, když přijde rok Koně (například 2014, 2026), nebo vždy v měsíci Koně (cca. červen), nebo ve dni či hodině Koně dojde k tomu efektu oblíbenosti, kdy se takzvaně stanete atraktivnější. Pak už jen záleží na vás. Květ Broskvoně je o množství, ne kvalitě. Přitáhne k vám množství různých lidí, i těch, kteří by s vámi byli ochotni navázat intimní vztah. Ale neříká nic o kvalitě těch lidí, to už si musíte dobře vybrat vy. Představa, že existuje někdo jako ideální partner, je z říše snů a patří do červené knihovny. Na každém vztahu je potřeba soustavně pracovat a nezanedbávat ho, nebrat ho jako samozřejmost. A tak, jak se každý proměňujeme zkušenostmi a sebepoznáním, prochází tímto procesem i náš partner, a může se stát, že se naše cesty stanou nesouměrné. To už je ale na jiný článek.

Jak tedy s Květem Broskvoně pracovat ve Feng Shui? Řekněme, že se nám nedaří navázat partnerský vztah, i když si myslíme, že jsme na něj připraveni. Srovnali jsme si svou minulost, ale rok Koně 2026 (v případě, že je Kůň náš Květ Broskvoně) se nám zdá daleko, protože bychom chtěli mít vztahy teď, a ne za 5 let. Pak můžeme aktivovat Květ Broskvoně v prostoru, bez ohledu na čas.

Feng Shui je královská disciplína, která propojuje čas a prostor. Díky tomu tedy víme, že znamení Zajíce leží na čistém východě, znamení Koně na jihu, Fénixe na západě a znamení Krysy na severu, a jsme jen krok k tomu probudit náš Květ Broskvoně prostřednictvím prostoru. Základem je probudit v místě, kde bydlíme nebo pracujeme, onu konstelaci tak, aby k nám přiváděla potencionální zájemce o nás. Každá věc má svá pozitiva, ale i negativa. V případě aktivace Květu Broskvoně v prostoru jde o to, že prostor nerozliší mezi vámi a jiným člověkem, a pokud aktivujete Květ Broskvoně v místech, kde je větší množství lidí, probudíte Květ Broskvoně všech, kterých se týká, tedy všech, kteří mají stejné znamení Květu Broskvoně jako vy. Jen si představte, jakou lavinu byste tím mohli spustit třeba v kanceláři, kde je 20 lidí. Proto je lepší dělat tyto zásahy s rozmyslem a po poradě s praktikem, který jednak ví, jak daný Květ Broskvoně v prostoru probudit, a je schopen ošetřit různé další aspekty této situace. Nejspíš byste totiž nechtěli stát za rozpadem kolegova manželství. Dobrá znalost Feng Shui je mocný nástroj, a proto se traduje, že čínští vládci drželi toto učení mimo dosah široké veřejnosti a podporovali něco, co dnes označujeme za fake news, tedy rozšiřování nepravd a bludů, aby tak ochránili své dynastické zájmy. Pokud tedy řešíte své vztahy, a to nejen ty partnerské, ale chcete třeba působit ve veřejném prostoru jako lektor či umělec, a oblíbenost mezi lidmi je jedna z věcí, která vám ve vašem životě pomáhá, najděte si praktika tradičního Feng Shui, který umí pracovat s Květem Broskvoně a poradí vám, jak na to, abyste zvýšili svou oblíbenost mezi lidmi.

Žádné komentáře:

Okomentovat