pátek 27. ledna 2023

Pavel a Babiš optikou čínské astrologie

Dnes a zítra nás čeká poslední kolo aktuálních prezidentských voleb, kde si volíme 4. prezidenta od roku 1989. S ohledem na jeho pravomoci je až s podivem, kolik vášní tato volba vzbuzuje a jak hluboce staví tito kandidáti občany České republiky proti sobě. Ten rozkol je vyhrocenější, než by bylo zdrávo – a než se k podstatě prezidentského úřadu sluší. Já jsem ji sledoval zpovzdálí a snažil se nahlédnout díky astrologii na oba muže, kteří se jako finalisté účastní tohoto klání. Nekladu si za cíl tímto článkem přesvědčit kohokoliv k tomu, aby dal svůj hlas jednomu, nebo druhému. Ale možná pro vás bude zajímavé podívat se na obě osobnosti optikou čínské metafyziky.


Petr Pavel


Narodil se v roce Kovového Buvola, v měsíci Zemského Psa a ve dni Zemského Psa. Je to muž, v jehož horoskopu je element Země velmi mocně zastoupen a v Jeho projevu je to znát. Jangová Země (Wu) je symbolicky spojená s horou jako krajinným útvarem. Tito lidé bývají tradicionalisté, mlčenliví a mírní. Země je element, kde se zrcadlí pohostinnost.

Jeden z často zmiňovaných aspektů osobnosti Petra Pavla je jistá malá dravost, stoický klid a málomluvnost. Ale to je prostě on. To, jak ho společnost vnímá, není přetvářka, není to nějaká naučená póza, ale jeho výrazný osobnostní charakter, který v mnoha jeho odpůrcích může vyvolávat dojem osobnosti bez emocí, ale není tomu tak. Tento typ osobnosti pouze nemá potřebu manifestovat navenek. Čím více se blíží závěrečné kolo, čím větším počtem duelů tento muž prošel, tím se učí být otevřenější – a v posledních jeho vystoupeních to bylo dobře vidět.


Život vojáka ho na tento aspekt jeho působení nepřipravil. Ani z podstaty věci nemohl. V armádě jakékoliv země jde totiž o uniformitu, řád a tradice. A i proto byl asi v tom, co dělal, úspěšný. V jeho, mně známém horoskopu jsou dva Zemští Psi. Dvě stejná silná zemská znamení, která dávají tušit věrnou a obětavou povahu. Lidé s těmito znameními bývají silně orientováni na rodinné zázemí, a to píšu i s vědomím jeho dvou manželství, kdy jedno trvalo bratru 15 let a druhé trvá do teď, byť svět sociálních sítí plní jeho odpůrci všemožnými zprávami o chystaném rozvodu.

Dalším silným aspektem jeho horoskopu je pak Shang Guan, který mu dává schopnost jednat a projevit se. V případě potřeby pak schopnost jednat i mimo rámec tradic, pokud si to situace žádá, a je to v souladu s jeho viděním světa. Jeho odpůrci by nejspíš mohli tento rys jeho osobnosti pokládat za problematický, ale já ho v rámci jeho horoskopu vidím spíš jako plus než mínus. Je to nejspíš aspekt jeho osobnosti, který stál za jeho vojenskou kariérou a schopností v krizových situacích velet a hledat řešení.

Obě Zemská znamení přinášejí do jeho základního horoskopu Hvězdu Štěstěny, Hvězdu Umění a Hvězdu Šlechtice. Obecně by se tento horoskop dal hodnotit jako simplicitní, protože neobsahuje žádné složité vzorce ani negativní vztahy. Před dvěma lety pak vstoupil do nového desetiletého cyklu, který ho evidentně přivedl až před kamery televizí a fotoaparáty novinářů. Tato kombinace se jmenuje Andělé a Démoni a vnáší do života člověka stres, který se může negativně odrazit na jeho zdraví. Shodou okolností je však v dobré části cyklu a Hvězda Nemoci je za ním. Vyhlídky pro budoucnost jsou tedy uspokojivé.


Andrej Babiš


Narodil se v roce Dřevěného Koně, v měsíci Vodní Opice a ve dni Kovového Fénixe. Tento horoskop je z podstaty komplikovanější. Je zde více vlivů už v základu, přesto je svou strukturou podobný horoskopu Petra Pavla. Ani Andrej Babiš nemá v základním horoskopu žádné negativní vazby – a i proto je tam, kde je. V jeho prospěch působí silně Hvězda Květ Broskvoně, která funguje jako zesilovač přízně u druhých lidí, a to do té míry, že jsou takovému člověku promíjeny i věci, které by jinému člověku neprošly. Toto vidíme dost jasně na jeho kauzách posledních let. Andrej Babiš má obecně ve svém základním horoskopu daleko víc pozitivních Hvězd než těch neblahých. Ale i přesto, že má na své straně štěstí, jsou vlivy na jeho životní cestě nepříznivé. Od roku 2006 je pod nepříznivým vlivem, který bude kulminovat příští rok. Mohli bychom říct, že jeho štěstí vyhaslo a příští rok (Vodní Zajíc) se dostane na nejnižší bod jeho horoskopu. Metafyzicky se tak tento rok 2023 dostane na dno a nejspíš si tu chvilku pobude. Rok 2025 však bude nejspíš jeho šancí na změnu a s příchodem roku Dřevěného Hada se i jeho kariéra může začít proměňovat k lepšímu.


Horoskop Andreje Babiše ukazuje silnou fascinaci majetkem. Kovový Fénix je jakási Císařovna čínského horoskopu, a tak to jeho ustavičné stěžování si na to, jak ho druzí nemají rádi, je odrazen aspektu silného jinového Kovu. Tito lidé si totiž nadmíru váží loajality a shromažďují majetek. Oni se o své věrné postarají. Tak, jak byla symbolickým obrazem Petra Pavla hora, jsou u Andreje Babiše symbolickým obrazem šperky a mince, k tomu přidejme další symbolické Hvězdy odkazující na majetek a máme zde obrázek muže, který shromažďuje majetek a moc je jeho nástrojem k tomuto cíli.

Podobně jako Petr Pavel, i on má silný aspekt osobnosti v Shang Guan, ale narozdíl od Petra Pavla je jeho schopnost sebeprezentace více dynamická (Xin vs Ren), ale také pod nepříznivým vlivem (Shen vs Yin). Pro nadcházející období tak Andreje Babiše čeká náročnější doba než Petra Pavla, ale on patří k těm typům lidí, kteří se nevzdávají, ale mají silnou potřebu prosadit se.

Tak to je k dnešnímu tématu asi to podstatné a já se těším na naše setkání na kurzu nebo přednášce. 

Žádné komentáře:

Okomentovat