pátek 26. května 2023

Červen 2023 pohledem Knihy proměn


Věštebné orákulum starověké Číny nám umožňuje prostřednictvím časových cyklů a prostorového uspořádání obrazců, které jsou v knize použité, nahlédnout na vybraná časová období. Proto víme, že pro červen roku 2023 je připojen hexagram Huo Feng Ding, který má číslo 50. Co nám říká a jak se proměňuje? Pojďme na to.

Hexagram Huo Feng Ding je obrazem Ohně (Li) nad Dřevem (Xun) a mluvíme o něm jako o kotli nebo obětní nádobě. Je to svým způsobem obraz přeměny. Pokud se tedy objeví v čase, upozorňuje nás na dobu, kdy se setkáme s obtížnou situací, kterou bychom měli obrátit ve svůj prospěch. Není na co čekat. Jednání by mělo být rychlé a svých schopností bychom měli využít naplno. Změnu nejde zvládnout osamoceně. Proměna se děje pomocí Ohně. Neděje se samovolně. Aby člověk uspěl, měl by mít podporu a vedení zkušených. Sám by pak měl projevit vděčnost těm, kteří ho v jeho úsilí podporují.

Podstatou všeho je proměna, proto se jedná o Knihu proměn. Zde je ona proměna vyjádřena hexagramem Zei Tian Guai, který má číslo 43 a kterému říkáme vyústění nebo průlom. Obrazem je mokřad na nebesích. Mokřad, který se shromáždil nahoře, je povahy nebezpečné. Povaha tohoto hexagramu je potěšení a skrývá v sobě značné obtíže. Proto je potřeba jasné rozhodnutí a proměny, aby se rozptýlilo vše, co by mohlo ohrozit budoucí. Příliš mnoho Vody na nebesích by mohlo být možná zpočátku chápáno jako radost, ale vlastně je to v konečném důsledku spíš starost. Je dobré být na změnu nachystaný. Je důležité usilovat o stabilitu. Proto je pod vlivem tohoto znamení dobré vyhýbat se konfliktům a rozepřím. Je nezbytné svoje emoce udržet na uzdě.

Takové je tedy moje vysvětlení hexagramů, které jsou připojené k tomuto měsíci jako poselství Knihy proměn v roce Vodního Zajíce.

Pokud si chcete sestavit svůj osobní hexagram, použijte náš kalkulátor ZDE.

Žádné komentáře:

Okomentovat