úterý 2. května 2023

Květen 2023 optikou Knihy Proměn

Květen roku 2023 patří k měsíci Ohnivého Hada. Jde o čtvrtý měsíc roku Vodního Zajíce a jeho astrologický rozbor najdete na webu Školy čínské astrologie (ZDE). Na tento čas se dá dívat ale i dalším úhlem pohledu. My v čínské metafyzice nejčastěji volíme jedno z nejstarších orákul (věštebných technik) světa, kterým je Kniha proměn (Yi Jing).

Pro tyto účely nám slouží Kniha proměn (Yi Jing) v čase, kdy můžeme pro určité časové úseky zvolit podle metodiky příslušné hexagramy (obrazce Knihy proměn). Tento rok 2023, rok Vodního Zajíce, má hexagram Lei Ze Gui Mei, tedy Jezero, nebo také Mokřad či Bažina. Význam tohoto obrazce spočívá v příležitosti k rozvoji štěstí i bohatství. Říká nám, že v tomto období bude spolupráce klíčem k úspěchu, protože díky ní můžeme navazovat společenské známosti i profesní kontakty.

Ale pro květen tohoto roku přichází hexagram Feng Tian Xiao Xu, který překládáme jako „malá hospodářská zvířata“, tedy „Pečovat o malé“. Toto znamení mluví o zastavení se. Přestože je plný aktivity, je pasivita tím hlavním, co zde hraje roli. Označuje konflikty a nedorozumění. Tyto neshody mohou mít dlouhodobé následky. Tento hexagram radí, abychom se snažili být velmi pozorní ve svém chování a respektovali druhé. Pokud nezapomeneme respektovat lidi kolem sebe a jednat s rozvahou, výsledky mohou být příznivé.

Doplněním je pak tzv. hexagram jádra, tedy jakési vnitřní poselství, které to celé ještě umocní. Tento hexagram se v Knize proměn nazývá Huo Ze Kui, tedy opozice nebo nesoulad. Naznačuje, že nás mohou sužovat problémy na každém kroku. Před lidmi bude mnoho překážek, které budou muset překonat. Zdrojem problémů mohou být právě jejich vztahy. Měli bychom se soustředit více na práci a vyhnout se přílišnému zapojení do záležitostí druhých.

Tolik tedy z Knihy Proměn. Pokud byste rádi znali svůj opravdový osobní hexagram (nejedná se o ASTROTYP) určený z úplného data narození a tedy z horoskopu 4 pilířů tradiční metodou napište mi, a Já vám ho sestavím, abyste si mohli vy sami pročíst jeho poselství. Jeho určení je jakým si náhledem na životní úkol a cestu.  mobil +420 704 127 111 (cena 500 kč) 

Žádné komentáře:

Okomentovat