Výuka Metafyziky

 Metafyzika je termín pocházející ze starého Řecka, odkazující na Aristelovu knihovnu, kde byli spisy které odkazovali na věci mezi nebem a zemí řazeny za spisy s fyzikou. V dnešní společnosti se vžil více pojem ezo nebo esoterika. Metafyzika však lépe odkazuje na 4 vznešená učení (aritmetiku, geometrii, astrologii a hudbu), která jsou svým způsob s metafyzikou úzce svázána

Součástí Akademie Černé želvy je tedy také rozvíjení dovedností spojených s metafyzikou. Pro tento účel jsem zřídil Nedělní metafyzický kroužek, což je neformální setkání nad tématy nejen orientální esoteriky a mluvíme zde o obecných principech světa. Témata jsou astrologická, ale také čistě magická, jako vykuřování, nebo amulety a talismany, orákula a další s životem uzce propojené věci. 

Nejbližší termíny kurzů a setkání najdete zde na ODKAZU 

Chystané akce: 


Základy vykuřování září 2022 PRAHA (13,30- 17,30hod)

Tento odpolední kurz vás provede základy rituálního vykuřování. Seznámí vás v krátkosti s historií i současností vykuřovadel. Podíváme se jak se některá vyrábějí a odkud pochází abychom věděli jak poznat kvalitu. Naučíme se rozdělit vykuřovadla do skupiny podle původu a podle použití a účelu k čemu je užíváme. Naučím vás pracovat s uhlíkem a píckou se sítkem a dalšími způsoby. Povíme si taky kdy a jak provádět rituální očistu osob a prostor.
Cena 1000 kč

Základy orientální metafyziky 5 a 6 března 2022 PRAHA

Ucelený víkendový seminář, kde získáte ty nejdůležitější a základní znalosti o orientální metafyzice v souvislostech. Budeme debatovat o čchi a jejích projevech nejen v čínské medicíně. Budeme mluvit o teoriích jinu a jangu, i o pěti prvcích v naších životech, tedy v hudbě, umění obecně, politice v přírodě a všude možně. Budeme mluvit o bigramech, trigramech, tetragramech i hexagramech. O raných i pozdějších nebesích. Budeme mluvit o celkovém konceptu světa i fungování lidského těla v metafyzických souvislostech. Takový to seminář tu rozhodně chyběl a vám by to, co zde probírám nemělo utéct. Důležité pro praktiky i terapeuty kteří pracují s základními stavebními kameny čínské metafyziky stejně jako pro zájemce o feng shui, astrologii a jiné čínské učení.
Cena 2850 Kč

Termíny Nedělního metafyzického kroužku:

Nedělní metafyzický kroužek je neformální setkání zájemců o život a jeho spirituální aspekty s důrazem na pojetí skrz orientální metafyziku. Bavíme se zde o jinu a jangu, o 5ti prvcích, o tom jak náš život viděli staří taoisté a neokonfuciáni, jak o něm psali a jak se to vše projevuje čínské medicíně nebo uspořádání světa. 

Cena 300kč / členové Akademie Černé želvy zdarma
Je nutné se přihlásit 14 dní před termínem a rezervovat si místo na 704 127 111

31. červenec 2022 PRAHA 14-17hod
28. srpen 2022 PRAHA 14-17 hod.
25. září 2022 PRAHA 14-17 hod.